ADJECTIVE PRACTICE

Materiał cyfrowy

Gra “ADJECTIVE PRACTICE” została stworzona jako pomoc młodzieży oraz dorosłych w rozwijaniu umiejętności mówienia w języku angielskim. Plik PDF zawiera 20 kart z postaciami i przymiotnikami. Gra polega na losowaniu kart i opisaniu postaci używając podanych przymiotników. Pozostałe osoby odgadują o jaką osobę może chodzić. Inne wariacje:
1. Wyświetlamy jedną planszę na około 30 sekund. Po chwili zasłaniamy planszę i uczniowie wypisują jak najwięcej zapamiętanych przymiotników.
2. Podajemy uczniom tylko i wyłącznie postać, nie pokazując przymiotników. Prosimy ich o wypisane jak największej ilości przymiotników opisujących daną postać. Potem porównujemy z planszami.
3. Wyświetlamy uczniom planszę. Podajemy tłumaczenie a uczeń ma wskazać odpowiedni przymiotnik.
4. Rozdajemu uczniom post-it-notes. Zadaniem uczniów jest napisanie polskiego tłumaczenia danego przymiotnika i naklejenie karteczki na ten przymiotnik.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Angielski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

TEASHARE

Cześć! Tu Ania i Kasia. Uczymy języka angielskiego i języka polskiego jako obcego. Tworzymy materiały edukacyjne, żeby urozmaicić lekcje oraz oszczędzić trochę czasu i papieru (jesteśmy fankami laminarki). Na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *