Bajka terapeutyczna. Katrusia. Opowieść o dziewczynce, której moc płynęła prosto z serca

Materiał cyfrowy

Wartościowym narzędziem wspierającym pracę z dziećmi z doświadczeniem migracji podejmowaną przez różnych specjalistów w różnorodnej formie może być bajka terapeutyczna. “Katrusia. Opowieść o dziewczynce, której moc płynęła prosto z serca” to tekst, który warto poznać i wykorzystać na zajęciach. W zestawie znajdują się karty pracy, zadania rozwojowe, informacje zwrotne oraz dwa przykładowe scenariusze pokazujące, jak pracować z bajką.

Najważniejsza w tym wszystkim jest Katrusia. To jej pogodne serce sprawiło, że powstała cała ta historia. Potem doszły jeszcze pozostałe materiały edukacyjne, które pozwalają pełniej zrozumieć jej losy. Bohaterką opowieści jest dziewczynka, która musiała opuścić swój rodzinny dom i udać się w daleką i niebezpieczną podróż w poszukiwaniu swojego nowego miejsca na ziemi.

Opowieść o Katrusi ma charakter metaforyczny. Aby Czytelnik mógł lepiej ją zrozumieć przygotowano zestaw zadań rozwojowych, karty pracy oraz scenariusze zajęć dla osób prowadzących warsztaty z wykorzystaniem bajki terapeutycznej. Można wykonywać wszystkie ćwiczenia w zaproponowanej kolejności lub wybrać tylko te, które zaciekawią i zachęcą do działania.

Pakiet edukacyjny z bajką terapeutyczną może zainspirować do rozwoju i zmotywować do rozumienia siebie, innych osób oraz otaczającego świata. Pakiet edukacyjny to zestaw materiałów stworzonych w celu lepszego zrozumienia własnych doświadczeń oraz wzbudzenia empatycznej postawy dla doświadczeń innych osób, w tym szczególnie do znajdujących się w bliższym oraz dalszym otoczeniu osób z doświadczeniem migracji.

Zapraszam do zapoznania się z darmowym e-bookiem do pracy z dziećmi z doświadczeniem migracji. Materiały dla wychowawców, pedagogów, psychologów i nauczycieli. W zestawie znajdują się: bajka terapeutyczna, zadania rozwojowe, scenariusz zajęć, karty pracy.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Materiały na zajęcia wychowawcze
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja

EduBook

Jestem pedagożką, polonistką, edukatorką oraz redaktorką. Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą szkolną w sferze profilaktyki oraz kompetencji kluczowych, a także w procesowym doskonaleniu kadr oświaty w zakresie rozwoju zawodowego. Zdobyłam uprawnienia pedagoga, nauczyciela, coacha, mediatora szkolnego, organizatora rozwoju edukacji, trenera kompetencji kluczowych oraz e-nauczyciela. Posiadam wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w pracy edukacyjnej, dydaktycznej i wychowawczej oraz jako doradczyni zawodowa. Przygotowuję również autorskie opracowania, pakiety oraz artykuły z zakresu edukacji, dydaktyki i wychowania.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *