BINGO – gra dotycząca brył

Dzisiaj udostępniam BINGO z brył, które przygotowałam, w celu ćwiczenia nazewnictwa i własności brył. Znajdują się tam 24 karty – każda inna.
Na ostatnich stronach są karty, które losuję i czytam uczniom.
Natomiast uczniowie pionkami zaznaczają odpowiednią bryłę. Kto pierwszy ułoży linię poziomą, pionową lub po skosie, mówi BINGO i wygrywa.
Gra dostarcza wiele radości uczniom, wprowadza urozmaicenie, a przy okazji powtarzamy w ciekawy sposób nazewnictwo i własności brył.
W trakcie nauczania zdalnego udostępniamy uczniom bingo, każdemu inna planszę, którą wklejają np. w Teams do Notesu Zajęć albo na tablicę np. https://whiteboard.fi/ . Sami natomiast losujemy karty (dostępne na ostatniej stronie).
#bingo #gra

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

Matmistrz

Metody nauczania, które stosuję w pracy, zachęcają młodych ludzi do rozwijania swoich zdolności i przynoszą efekty w postaci wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Jednak najbardziej jestem dumna z tego, że sprawiam, iż matematyka staje się przyjazna dzieciom, że wspólnie szukamy jej we wszystkich dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na mistrzostwach świata w Speed Stacking.
Prowadzę bloga https://matmistrz.blogspot.com, na którym umieszczam opracowane przeze mnie materiały. Być może staną się one inspiracją dla nauczycieli-młodych oraz tych z doświadczeniem, ale nadal poszukujących nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć.

Mam także doskonale opracowane materiały z innych przedmiotów, które z powodzeniem mogą być wykorzystane na lekcjach.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *