Boże Narodzenie – Gra planszowa

Materiał cyfrowy

Boże Narodzenie to gra o oczekiwaniu na tytułowe święta. Gracze ścigają się po planszy, która może też być kalendarzem adwentowym. W grze zaplanowano dwa sąsiadujące ze sobą pola mety, bo dzięki temu utrwala się u dzieci fakt, że Boże Narodzenie w Polsce jest świętowane 2 dni.

Ilość graczy:

  • dowolna (najlepiej 2-4)

Gra może służyć do nauki:

  • przeliczania w zakresie 6
  • radzenia sobie z porażką
  • polskich tradycji

Gra wymaga dodatkowo:

  • Pionki: po 1 szt dla każdego z graczy
  • Kostki: 1 zwykła (1-6 oczek)
  • Żetony/Karty: nie

Aktualizacja:
Grę można utrudnić (dostosować dla starszych) przez dodanie pytań. Za każdym razem, gdy gracz zatrzyma się na polu z parzystą liczbą musi wylosować pytanie. Jeśli odpowie prawidłowo bez zaglądania do cytatu przesuwa się dodatkowo o 3 pola do przodu. Jeśli odpowie na pytanie po sprawdzeniu wersetu to przesuwa się dodatkowo tylko 1 pole do przodu. Jeśli nie odpowie dobrze na pytanie to cofa się o 1 pole. Karty należy wydrukować dwustronnie. Czarne karty układamy w stos wersetami do góry i będą one losowane przez graczy. Czerwone karty układamy obok planszy wersetami do góry. Gdy gracz trafi na pytanie i odpowie to odkrywając kartę z identycznym wersetem może sprawdzić czy jest prawidłowa.

Kategorie ogólne Przedszkole
Klasa/wiek 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1
Przedmiot
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

basiowegry

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Na co dzień pracuję w przedszkolu integracyjnym w Warszawie. Poza tym udostępniam za darmo materiały w ramach projektu edukacyjnego Basiowe Gry Planszowe. Ponadto jestem redaktorem naczelnym dwumiesięcznika CZAS DZIECIŃSTWA na łamach, którego prezentowane są praktyczne porady dla rodziców, wychowawców i terapeutów dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *