Chemia klasa 7. Zaczepki.

Materiał cyfrowy

Chemia klasa 7, 8. Luźna zabawa zachęcająca do rozmów na temat chemii. Rozdaj uczniom pytania i pozwól im popłynąć nurtem fantazji.

W pliku znajduje się 51 kart z różnymi pytaniami. Część z nich jest banalnie łatwa i odnosi się wyłącznie do przemyśleń uczniów. Część odnosi się aspektów merytorycznych. Do zagadnień, które mogą sprawić uczniom trudności zostały dodane krótkie podpowiedzi.

Zabawa idealnie nadaje się na jakąkolwiek luźniejszą lekcję, na przykład po powrocie do szkoły z nauczania zdalnego bądź na zakończenie roku szkolnego. Zaczepki można również wprowadzać jako element rozluźniający atmosferę w klasie. Żadne pytanie nie wychodzi poza treści poruszane w klasie siódmej, wobec czego karty można wykorzystać zarówno z siódmo- jak i ósmoklasistami.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Chemia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja

paniatomowka

Justyna Pawełek. Nauczycielka chemii i fizyki w szkole podstawowej. Prywatnie artystka i popularyzator nauki. Miłośniczka gier planszowych i bullet journalingu.

W razie jakichkolwiek uwag do przedstawionych przeze mnie materiałów, próśb, inspiracji lub nawiązania współpracy zapraszam do kontaktu za pośrednictwem FB bądź e-mail :)

FB: https://www.facebook.com/PaniAtomowkaEDU/
e-mail: paniatomowka@gmail.com

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *