Escape book z zadaniami egzaminacyjnymi (klasa 8)

Jedna kartka papieru składa się do mini książeczki, która zawiera zadania egzaminacyjne dotyczące egzaminu ósmoklasisty. Odpowiedzi z każdej strony przepisujemy na ostatnią stronę, która otwiera kłódkę. Do pliku dołączone są kupony: „Jak nagrodzę się po egzaminie?”, które możemy włożyć do skrzynki i potraktować jako nagrodę.

Dla kogo:

  • Uczniów klasy 8 szkoły podstawowej

Przeznaczenie:

  • Na lekcję przygotowującą do egzaminu ósmoklasisty
  • Na zastępstwa
  • Na zajęcia wyrównawcze

Zestaw zawiera:

  • zadania egzaminacyjne zawarte w formie mini książeczki
  • Kupony jako nagroda: Jak się nagrodzę po egzaminie?
  • Instrukcję wykonania zadania

Przykładowy sposób pracy:

Kserujemy uczniom escape book. Powstanie mały notesik zawierający zadania. Uczniowie rozwiązują po kolei zadania samodzielnie, w grupach lub zespołowo całą klasą. Otrzymane wyniki z każdej strony wpisują na ostatniej stronie z kłódką.

Dane techniczne:

Format: PDF

Liczba stron łącznie: 4

Liczba plików: 1

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag ,
Instrukcja

przestrzenpozytywnejedukacji

Cześć! Nazywam się Ola Jakubczak, jestem matematyczką, absolwentką psychologii pozytywnej i twórczynią Przestrzeni Pozytywnej Edukacji. Razem z Dorotą Walter (również matematyczką) sprawiamy, że nauka matematyki jest łatwiejsza, a także dbamy o wyposażenie ucznia w kompetencje przyszłości, umiejętności przydatne w dalszej edukacji, pracy i życiu codziennym.

Naszą misją jest odczarowanie matematyki i edukacji. Tworzymy przestrzeń pozwalającą uczniom poczuć się pewnie i rozwinąć skrzydła. Dbamy o to, aby lekcje były ciekawe, angażujące, tworzymy własne materiały edukacyjne, gry oraz zabawy matematyczne. Nieustannie się rozwijamy, szukamy nowych form i metod nauczania, żeby każda lekcja była niezwykłą, pełną pozytywnych emocji, przygodą. Ucząc matematyki, uczymy kompetencji potrzebnych uczniom w kolejnych etapach nauki, pracy i życiu. Poza treściami matematycznymi i przygotowaniem do egzaminu, uczymy planowania nauki, tworzenia notatek, metod efektywnego uczenia się, sposobów na motywację, radzenie sobie ze stresem egzaminacyjnym i wielu innych potrzebnych umiejętności.

Wspieramy również rodziców i nauczycieli, ich rozwój, dbanie o siebie, swoje granice aby mogli czuć się spełnieni i szczęśliwi oraz mieli siłę, wiedzę i umiejętności potrzebne do wsparcia ucznia w procesie edukacji. Szerzymy edukację pozytywną, czyli opartą na zasobach, w atmosferze empatii, szacunku i akceptacji, bo wiemy, że to najlepsza droga, a zmieniając swoje “podwórko”, przyczyniamy się do czegoś większego i tym samym mamy wpływ na obraz edukacji w Polsce.

To od nas zależy jak będzie wyglądało jutro ?

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *