Europejski Dzień Języków. Stacje zadaniowe.

Materiał cyfrowy

Stacje dydaktyczne czy zadaniowe to jedna z metod aktywizujących, która może być wykorzystana podczas rożnego rodzaju lekcji: powtórzeniowych, z elementami grywalizacji, okolicznościowych, jako element gier terenowych czy zespołowych, konkursów itp. Nauczyciel- koordynator przygotowuje różne zadania i aktywności językowe (w tym ruchowe, tradycyjne, online), rozkłada je w określonych miejscach: klasopracowni, szkoły czy terenów przyszkolnych. Te miejsca to stacje. Każda stacja to inna aktywność. Zadaniem uczniów jest wykonanie / rozwiązanie zadań przypisanych do danej stacji. To do nauczyciela, który ustalając i przekazując uczniom zasady gry zależy, w jakiej kolejności poszczególne grupy będą rozwiązywały zadania z danej stacji. Zaleca się, aby w aktywnościach nie brało udziału więcej niż cztery grupy jednorazowo, by wyeliminować zbędny chaos.

Co jest tak wyjątkowego w metodzie stacji zadaniowych?

·       Zróżnicowane aktywności, tradycyjne, online i ruchowe z wykorzystaniem elementów gry terenowej, zagadki, escape roomu i kodowania, niespodzianki a co za tym idzie – brak nudy.

·       Aktywność ruchowa- dzieci wędrują pomiędzy stacjami

·       Wzmacnia integrację i rywalizację

·       Nikt nie dostaje negatywnej oceny, a praca w grupach uświadamia uczniom, że „razem możemy więcej”

·       Angażuje uczniów będących na różnych poziomach sprawności językowych

·       No stress 😊

Zestaw, który trzymasz przed sobą będzie nieszablonową aktywnością do wykorzystania z okazji Europejskiego Dnia Języków. W poniższym zestawie zadań do stacji dydaktycznych przewidziano udział 4 grup. W tym zestawie przewidziano dowolną kolejność stacji od 1-6 ( każda z grup może w dowolnym momencie wykonywać zadania z innej stacji, wiedząc, że i tak muszą wykonać zadania z każdej z sześciu stacji). Dopiero po wykonaniu zadań ze stacji od 1-6 wykonują zadania z kolejnych stacji, ale już chronologicznie czyli od stacji 7-10.

 

 

 

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7
Przedmiot Angielski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .pdf
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , ,
Instrukcja

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *