Karty do storytellingu, opowiadanie, układanie historyjki

Materiał cyfrowy

Przedstawiam Państwu karty, które urozmaicą zarówno lekcję języka polskiego, jak i lekcje języków obcych. Materiał zawiera 117 kart obrazkowych, które stworzyłam w Canvie, inspirując się kostkami obrazkowymi story dice.

Z kart można korzystać na wiele sposobów. Ja wykorzystuję je głównie przy opowiadaniu, jako inspirację do pisania. Rozdaję wtedy uczniom cztery losowe karty i ich zadaniem jest jakoś nawiązać do tych obrazków.

Karty to również świetny sposób na ćwiczenie ustnego opowiadania. Uczniowie losują karty i próbują z nich utworzyć krótką historyjkę. Im śmieszniej – tym lepiej!

Klasa może też wspólnymi siłami napisać opowiadanie. Uczniowie losują po kilka obrazków (ustalone wcześniej przez nauczyciela). Następnie nauczyciel uruchamia rzutnik i włącza program do pisania, na przykład Word. W tym czasie uczniowie mają kilka minut na zapoznanie się z obrazkami. Pierwsza osoba w ławce, najbliżej nauczyciela zaczyna opowiadanie od słów: “Pewnego dnia…” nawiązując do swoich obrazków układa kilka pierwszych zdań historii. Kolejny uczeń podaje swoje zdania, pamiętając jednak o tym, żeby opowiadanie nawiązywało w jakiś sposób do wersji stworzonej przez kolegę/koleżankę. Oczywiście zasady można dowolnie modyfikować.

Karty polecam wydrukować, wyciąć, a następnie je zalaminować, aby służyły jak najdłużej!

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Polonistka z wyboru

Za nazwą polonistkazwyboru kryje się Natalia, nauczycielka j. polskiego w szkole podstawowej. Bardzo miło mi Cię tutaj widzieć 😉 Mam nadzieję, że moje materiały będą Ci służyć 😉

Zapraszam Cię na mojego Instagrama @polonistkazwyboru, gdzie pokazuję życie polonistki "od kuchni" i dzielę się moimi pomysłami na lekcje języka polskiego.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *