Klasa 2. Matematyka. Zimowy PIXEL ART. Tabliczka mnożenia. Szkoła podstawowa.

Arkusz Google „Zimowy PIXEL ART – tabliczka mnożenia” zawierający aktywność, podczas której odsłaniane są kolejne fragmenty obrazka wykonanego techniką PIXEL ART.

Aby skorzystać z pomocy, należy pobrać kopię pliku na swój Google Drive. Z tego powodu, powinieneś mieć konto Google. Po skopiowaniu pomocy możesz dodatkowo ją zabezpieczyć. Po zabezpieczeniu komórek arkusza, kopiujemy link do innej karty i udostępniamy własnemu dziecku lub wyświetlamy na tablicy interaktywnej. Pomoc nie sprawdzi się w udostępnianiu jej uczniom, ponieważ na arkuszu może pracować w jednym momencie tylko jedna osoba.

Sprawdź jak to działa:

Po otwarciu arkusza, przechodzimy do zakładki Widok, a następnie wybieramy opcję Pełny Ekran.

Jak zabezpieczyć komórki?

Przechodzimy do zakładki Narzędzia i wybieramy opcję Chroń arkusz. Następnie odhaczamy warunek „Z wyjątkiem niektórych komórek” i zaznaczamy interesujące nas komórki wciskając klawisz CRTL. Po zabezpieczeniu arkusza, kopiujemy link, otwieramy okno incognito i wyświetlamy pomoc naszemu dziecku lub uczniom. Zabezpieczenie arkusza jest opcjonalne, jednak może uchronić arkusz przed nieuwagą dzieci. Wygenerowane w ten sposób linki, możesz przechowywać na przykład na Wakelecie.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 1-3)
Klasa/wiek Klasa 2
Przedmiot Matematyka
Dokumenty
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja

Matematyczne obrazki

Matematyczne obrazki powstały z potrzeby serca, aby wspierać uczniów przez przekazywanie im wiedzy matematycznej w krótkiej, zabawnej i obrazkowej formie. Z upływem czasu okazało się jednak, że jest ono głównie źródłem inspiracji dla nauczycieli matematyki.

Publikując kolejny matematyczny obrazek wysyłam w świat intencję, aby edukatorzy celowo korzystali z myślenia wizualnego podczas zajęć matematycznych.

W moim sklepie znajdziesz:
- ukryte obrazki wykonane w Google Sheets,
- pixel arty wykonane w Google Sheets,
- labirynty matematyczne do druku,
- sudoku do druku,
- rysowane karty pracy do druku,
- ćwiczeniowe karty pracy do druku,
- nagrania szkoleń związanych z wykorzystywaniem myślenia wizualnego w nauczaniu i uczeniu się matematyki.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.