Klasa 7 Chemia. Zadanie na powitanie – reakcje

Materiał cyfrowy

Klasa 7
Chemia – Równania reakcji chemicznych

Zadanie na powitanie. Od dziś nie marnujesz czasu na czynności porządkowe. W momencie gdy Ty włączasz komputer, zapisujesz temat i sprawdzasz obecność, uczniowie są zajęci powtórką zagadnień z ostatnich lekcji.

Wydrukowaną kartkę wystarczy zawiesić na tablicy na początku lekcji. Uczniowie skanują kod telefonem komórkowym, a po wykonaniu zadania od razu widzą czy i gdzie popełnili błąd. Dodatkowo mogą sami zdecydować w jakim stopniu zrozumieli materiał i wybrać dla siebie odpowiedni poziom trudności.

Idealnie nadaje się do ćwiczenia uzgadniania reakcji w klasie siódmej, ale również jako przypomnienie na początku klasy ósmej. W pliku znajdują się cztery wersje, więc zadanie można powtarzać na kilku lekcjach.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7
Przedmiot Chemia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

paniatomowka

Justyna Pawełek. Nauczycielka chemii i fizyki w szkole podstawowej. Prywatnie artystka i popularyzator nauki. Miłośniczka gier planszowych i bullet journalingu.

W razie jakichkolwiek uwag do przedstawionych przeze mnie materiałów, próśb, inspiracji lub nawiązania współpracy zapraszam do kontaktu za pośrednictwem FB bądź e-mail :)

FB: https://www.facebook.com/Pani-Atom%C3%B3wka-100541301595690
e-mail: paniatomowka@gmail.com

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.