Klasy 4-8. Matematyka. Powtórkowa karta pracy. Alfabet matematyczny.

Powtórkowa karta pracy zawierająca kolejne litery alfabetu do uzupełnienia pojęciami matematycznymi dla klas 4-8.

Jak skorzystać z karty pracy „Alfabet matematyczny”?

Jeżeli jesteś nauczycielem, możesz wykorzystać kartę podczas pierwszej lekcji w roku szkolnym, po zakończonym semestrze lub na zastępstwie. Karta pracy najlepiej sprawdzi się podczas pracy z całą grupą. Po rozdaniu kart uczniom, możemy przejść do wypisywania kolejnych skojarzeń na dowolne litery lub biec zgodnie z alfabetem. Podczas podawania przez uczniów kolejnych skojarzeń, warto zatrzymać się przy wskazanym zagadnieniu i dopytać o szczegóły. Na przykład, gdy uczeń powie „okrąg” możemy skupić się na tym pojęciu i poprosić o więcej informacji na temat okręgów.

Jeżeli jesteś rodzicem w edukacji domowej, również możesz skorzystać z karty. Spróbuj wspólnie z dzieckiem wygenerować pomysły.

Wersja do druku nie zawiera znaku wodnego, ani logo Wizualnie.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4
Przedmiot Matematyka
Dokumenty
Pliki graficzne .jpg
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

Matematyczne obrazki

Notatki wizualne tworzę już od ponad trzech lat. Upłynęło sporo czasu, zanim zrozumiałam, w sposób właściwy, ideę myślenia wizualnego i odnalazłam własną ścieżkę. Teraz, oprócz tworzenia notatek matematycznych i na własny użytek, notuję również webinary. Taka notatka to dla prowadzącego i uczestników fantastyczne podsumowanie słów i idei, które wybrzmiały podczas danego wystąpienia.

Z wykształcenia jestem matematykiem. Ze zdobytego przeze mnie 7-letniego doświadczenia w pracy z uczniami (od czwartej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej) wnioskuję, że narzędzie, jakim jest myślenie wizualne może niezwykle wspomóc nauczyciela podczas tłumaczenia, czasem trudnych do zrozumienia przez uczniów, matematycznych pojęć. Z tego powodu, założyłam Matematyczne Obrazki (na Facebooku i Instagramie), której głównym celem jest przemycanie matematycznej wiedzy w małych dawkach - prostych obrazkach.

Podczas 7 lat pracy zrozumiałam również, że nie liczy się wyłącznie dobre wytłumaczenie pojęcia, lecz konieczna jest systematyczna praktyka, dlatego tworzę pomoce dydaktyczne, takie jak: rysowane karty pracy oraz pixel-arty.

W swoim życiu podążam za słowami Robina Sharma:

"W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia. W walce rodzi się siła. Nawet ból może być znakomitym nauczycielem.".

Ma ono odniesienie do wielu aspektów życia: od pierwszych prób tworzenia notatek, przez próby podchodzenia do rozwiązywania zadań, aż do tego, co nas w życiu spotyka - konsekwencji różnych naszych decyzji. Dana sytuacja zawsze nas czegoś uczy, tylko musimy być uważni."

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *