Matematyczna wykreślanka dla klasy czwartej. Pola figur.

Matematyczna wykreślanka dla klasy czwartej zawierająca trzy różne wersje kolorystyczne (kolorową, czarno-białą i odcienie szarości) wraz z rozwiązaniem. Specjalnie przygotowana czarno-biała wersja przyda się podczas kserowania oraz wydruków na drukarce z wyłącznie czarnym tuszem.

Do wykorzystania zarówno offline i online. Wykreślankę można wyświetlić na tablicy interaktywnej i skreślać kolejne hasła, zaś uczniom rozdać czarno-białe kserokopie wykonane ze specjalnie do tego celu przygotowanej wersji czarno-białej.

Szczególnie polecana podczas powtórzeń materiału. Porządkująca słownictwo.

Możesz również kupić zbiór wykreślanek (w skład, którego wchodzi wykreślanka na podglądzie).

Matematyczne wykreślanki dla klasy czwartej.

Tematy wykreślanek:
1. Liczby i działania
2. System dziesiętny
3. Kalendarz i zegar
4. Jednostki długości i jednostki masy
5. Kąty
6. Kąty (edycja Boże Narodzenie)
7. Figury geometryczne
8. Ułamki zwykłe
9. Pola figur
10. Prostopadłościany i sześciany
11. Podstawowe działania

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Instrukcja
Download Tag ,

Matematyczne obrazki

Notatki wizualne tworzę już od ponad trzech lat. Upłynęło sporo czasu, zanim zrozumiałam, w sposób właściwy, ideę myślenia wizualnego i odnalazłam własną ścieżkę. Teraz, oprócz tworzenia notatek matematycznych i na własny użytek, notuję również webinary. Taka notatka to dla prowadzącego i uczestników fantastyczne podsumowanie słów i idei, które wybrzmiały podczas danego wystąpienia.

Z wykształcenia jestem matematykiem. Ze zdobytego przeze mnie 7-letniego doświadczenia w pracy z uczniami (od czwartej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej) wnioskuję, że narzędzie, jakim jest myślenie wizualne może niezwykle wspomóc nauczyciela podczas tłumaczenia, czasem trudnych do zrozumienia przez uczniów, matematycznych pojęć. Z tego powodu, założyłam Matematyczne Obrazki (na Facebooku i Instagramie), której głównym celem jest przemycanie matematycznej wiedzy w małych dawkach - prostych obrazkach.

Podczas 7 lat pracy zrozumiałam również, że nie liczy się wyłącznie dobre wytłumaczenie pojęcia, lecz konieczna jest systematyczna praktyka, dlatego tworzę pomoce dydaktyczne, takie jak: rysowane karty pracy oraz pixel-arty.

W swoim życiu podążam za słowami Robina Sharma:

"W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia. W walce rodzi się siła. Nawet ból może być znakomitym nauczycielem.".

Ma ono odniesienie do wielu aspektów życia: od pierwszych prób tworzenia notatek, przez próby podchodzenia do rozwiązywania zadań, aż do tego, co nas w życiu spotyka - konsekwencji różnych naszych decyzji. Dana sytuacja zawsze nas czegoś uczy, tylko musimy być uważni."

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *