Matematyczne wykreślanki dla klasy czwartej.

Zbiór 11 matematycznych wykreślanek dla klasy czwartej zawierająca trzy różne wersje kolorystyczne (kolorową, czarno-białą i odcienie szarości) wraz z rozwiązaniem dla każdej wykreślanki. Specjalnie przygotowane czarno-białe wersje przydzą się podczas kserowania oraz wydruków na drukarce z wyłącznie czarnym tuszem.

Do wykorzystania zarówno offline i online. Wykreślanki można wyświetlić na tablicy interaktywnej i skreślać kolejne hasła, zaś uczniom rozdać czarno-białe kserokopie wykonane ze specjalnie do tego celu przygotowanych wersji czarno-białych.

Szczególnie polecane podczas powtórzeń materiału. Porządkujące słownictwo.

Tematy wykreślanek:
1. Liczby i działania
2. System dziesiętny
3. Kalendarz i zegar
4. Jednostki długości i jednostki masy
5. Kąty
6. Kąty (edycja Boże Narodzenie)
7. Figury geometryczne
8. Ułamki zwykłe
9. Pola figur
10. Prostopadłościany i sześciany
11. Podstawowe działania

#Inspir@cje2021 Stara cena 15.00PLN
Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag ,
Instrukcja

Matematyczne obrazki

Notatki wizualne tworzę już od ponad trzech lat. Upłynęło sporo czasu, zanim zrozumiałam, w sposób właściwy, ideę myślenia wizualnego i odnalazłam własną ścieżkę. Teraz, oprócz tworzenia notatek matematycznych i na własny użytek, notuję również webinary. Taka notatka to dla prowadzącego i uczestników fantastyczne podsumowanie słów i idei, które wybrzmiały podczas danego wystąpienia.

Z wykształcenia jestem matematykiem. Ze zdobytego przeze mnie 7-letniego doświadczenia w pracy z uczniami (od czwartej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej) wnioskuję, że narzędzie, jakim jest myślenie wizualne może niezwykle wspomóc nauczyciela podczas tłumaczenia, czasem trudnych do zrozumienia przez uczniów, matematycznych pojęć. Z tego powodu, założyłam Matematyczne Obrazki (na Facebooku i Instagramie), której głównym celem jest przemycanie matematycznej wiedzy w małych dawkach - prostych obrazkach.

Podczas 7 lat pracy zrozumiałam również, że nie liczy się wyłącznie dobre wytłumaczenie pojęcia, lecz konieczna jest systematyczna praktyka, dlatego tworzę pomoce dydaktyczne, takie jak: rysowane karty pracy oraz pixel-arty.

W swoim życiu podążam za słowami Robina Sharma:

"W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia. W walce rodzi się siła. Nawet ból może być znakomitym nauczycielem.".

Ma ono odniesienie do wielu aspektów życia: od pierwszych prób tworzenia notatek, przez próby podchodzenia do rozwiązywania zadań, aż do tego, co nas w życiu spotyka - konsekwencji różnych naszych decyzji. Dana sytuacja zawsze nas czegoś uczy, tylko musimy być uważni."

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *