Młodzi Agenci – gra na Dzień Dziecka i nie tylko ;)

Materiał cyfrowy

Młodzi Agenci to idealna zabawa na Dzień Dziecka – do przeprowadzenia w przedszkolnym i szkolnym ogródku, w klasie, na sali gimnastycznej, czy na korytarzu. Potrzebne będą: ołówki, woreczki gimnastyczne i hula-hop oraz nieco przestrzeni do wykonania zadań sportowych. Uprzednio należy wydrukować taką liczbę kopii – ile będzie drużyn oraz przygotować pojemniczki ze zwiniętymi skrawkami papieru, wśród których tyko jeden będzie miał zapisane hasło. Może to być nazwa grupy, nazwa szkoły albo po prostu „abrakadabra”.

Zestaw składa się z 10 zadań. Trzy pierwsze związane są z ruchem, więc należy przed rozpoczęciem zabawy wykonać małą rozgrzewkę. Czwarte zadanie polega na odszukaniu wśród zwiniętych skrawków papieru tego z hasłem. Piąte zadanie to krzyżówka, szóste – szukanie różnic na obrazkach, siódme – labirynt, ósme – łamigłówka, dziewiąte – liczenie piłek na ilustracji i dziesiąte – odgadywanie tytułów bajek. Przygotowałam również dwie puste kartki (zadanie i zadanie sportowe), co pozwoli na wypisanie własnych poleceń. Na końcu podałam również rozwiązania wszystkich zadań.

Aby otrzymać dyplom i odznakę Małego Agenta, zawodnicy będą musieli wykazać się wiedzą, koncentracją, spostrzegawczością, szybkością, celnością i umiejętnością pracy w grupie.

Jak się bawić?

Zadania przygotowałam tak, by mogła brać w nich udział dowolna liczba zawodników. Grupa może wykonać zadania wspólnie, a można podzielić ją na mniejsze drużyny. Po rozgrzewce, każda z drużyn otrzymuje pierwsze zadanie, po prawidłowym wykonaniu którego, otrzymuje kolejne. Wygrywa zespół, który jako pierwszy wykona ostatnie zadanie.

Zestaw zawiera 16 stron:
– okładkę
– 3 karty z zadaniami sportowymi
– 7 kart z pozostałymi zadaniami
– 2 puste karty do własnego wypisania (zadanie i zadanie sportowe)
– dyplom Młodego Agenta
– kartę z odznakami Młodej Agentki i Młodego Agenta

Kategorie ogólne Zajęcia pozalekcyjne
Klasa/wiek 6-7 lat, Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3
Przedmiot Inne
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja

bajkartka

https://www.facebook.com/bajkartka
www.bajkartka.pl

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *