Muzy – Gra planszowa

Materiał cyfrowy

Muzy to gra na podstawie mitów greckich. Gracze podróżują po antycznej Helladzie i szukają przedmiotów – atrybutów muz. Grający mogą też trafić na Parnas, gdzie czeka na nich jedyna muza, która nie wymaga żadnych przedmiotów.

Liczba graczy:

  • dowolna (najlepiej 2-4)

Ta gra planszowa może służyć do nauki:

  • przeliczania w zakresie 6 lub 12
  • historii
  • kultury
  • radzenia sobie z porażką

Ta gra planszowa wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 1 szt. dla każdego gracza
  • Kostki: 1 zwykła
  • Żetony/Karty: 9 Karty Muz (dołączone do gry) i 36 Kart Przygód (dołączone do gry).

Zasady gry:

Przed rozpoczęciem gry układamy pojedynczo karty z muzami obok planszy (muszą być dobrze widoczne).Pozostałe karty układamy w stos na środku planszy. Wszyscy gracze rozpoczynają z pola ze strzałką. Na początku każdy z graczy rzuca kostką. Kto wyrzuci najwięcej rozpoczyna grę. Kolejni gracze poruszają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. W swojej kolejce gracz porusza się o tyle pól ile pokaże kostka. Jeśli na polu, na którym się zatrzyma jest obrazek to gracz wyciąga 1 kartę z wierzchu stosu (zatrzymuje ją bądź wykonuje polecenie). Jeśli na karcie jest przedmiot związany z muzą to gracz go zatrzymuje. Jeśli jest polecenie to wykonuje je a kartę okłada na bok. Jeśli gracz zbierze wszystkie przedmioty związane z muzą (są one narysowane na kartach muz) to w swojej kolejce ma prawo wymienić posiadane przedmioty na kartę tej muzy (jeśli nie ma jej jeszcze inny gracz). Jeśli gracz zbierze wszystkie przedmioty związane z muzą (są one narysowane na kartach muz) a ma ją już inny gracz to gdy staną na jednym polu może mu tę muzę odebrać. Jeśli w wyniku wykonania polecenia z karty gracz przesunie się na pole z obrazkiem to bierze kolejną kartę. Kartę Polihymnii otrzymuje pierwszy gracz, który zatrzyma się na polu Parnas. Polihymnii nie można odebrać innemu graczowi. Gra kończy się, gdy wszystkie karty muz zostaną rozdane lub skończą się pozostałe karty (ze stosu). Wygrywa gracz, do którego dołączyło najwięcej muz.

W grze wykorzystano grafiki na licencji Public Domain CC0 z pixabay.com

Kategorie ogólne Przedszkole
Klasa/wiek 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1
Przedmiot
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

basiowegry

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Na co dzień pracuję w przedszkolu integracyjnym w Warszawie. Poza tym udostępniam za darmo materiały w ramach projektu edukacyjnego Basiowe Gry Planszowe. Ponadto jestem redaktorem naczelnym dwumiesięcznika CZAS DZIECIŃSTWA na łamach, którego prezentowane są praktyczne porady dla rodziców, wychowawców i terapeutów dzieci w wieku przedszkolnym.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.