Opracowanie pytań na maturę ustną 2023 – „Odprawa posłów greckich”

Materiał cyfrowy

Opracowanie pytań na maturę ustną 2023 – „Odprawa posłów greckich”

Przygotowany przeze mnie zbiór opracowań 4 pytań z puli pytań jawnej na maturę ustną 2023 z „Odprawy posłów greckich” zawiera konspekty wypowiedzi zgodne ze standardami oceniania na nowej maturze. Jeżeli nie wiesz, jak zabrać się za poszczególne pytania, zapoznaj się z moją propozycją odpowiedzi. Zadbałam o to, aby każdy konspekt miał odpowiednią strukturę:

  • wstęp
  • rozwinięcie na podstawie „Odprawy posłów greckich”
  • kontekst literacki
  • zakończenie (podsumowanie rozważań)

Nauka do matury ustnej 2023 z języka polskiego powinna być mądra, dlatego dzięki mojemu opracowaniu dostajesz dwa w jednym – zagadnienia są wzbogacone o konteksty pochodzące z lektur obowiązkowych. W ten sposób podczas nauki jednocześnie powtarzasz wiedzę z pozostałych utworów, które obowiązują na egzaminie. Część konspektów odpowiedzi jest dostępna za darmo na mojej stronie w zakładce poświęconej „Odprawie posłów greckich”. Plik PDF liczy 15 stron.

Zagadnienia opracowane w e‑booku:

  1. Tragiczny los jednostki i zbiorowości jako motyw literacki.
  2. Inspiracje mitologiczne i ich znaczenie w utworze literackim.
  3. Motyw władzy w literaturze.
  4. Rola kostiumu historycznego w literaturze.

Po zakupie otrzymasz dostęp do pliku w formacie PDF. Nie zachęcam do uczenia się opracowań na pamięć – chcę jedynie służyć pomocą w sytuacji, gdy nie wiesz, jak zabrać się za opracowanie poszczególnych tematów. Moje omówienia mogą być drogowskazem podczas opracowywania własnych schematów wypowiedzi.

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja

babaodpolskiego

Polonistka w jednym z warszawskich liceów, nauczycielka, redaktorka, oligofrenopedagożka, podcasterka. Udzielam korepetycji z literaturo- i językoznawstwa, prowadzę warsztaty pisarskie, wspomagam proces uczenia się uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu; pomagam zdobyć odpowiednie umiejętności i przygotowuję do egzaminów. Moim konikiem jest dydaktyka pisania wypracowań. Wiem, że moje starania mają sens, gdy uda mi się pokazać niedowiarkom, że potrafią myśleć logicznie także o języku.
Specjalizuję się w pracy z osobami w spektrum autyzmu; wspomagam w nauczaniu domowym; pracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia nastroju. Przygotowuję do konkursów literackich, kuratoryjnych, olimpiad. Mogę pochwalić się dużym gronem finalistów. Informacje o moim wykształceniu, projektach społecznych, artykułach i doświadczeniu zawodowym można przeczytać na stronie www.babaodpolskiego.pl

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *