Opracowanie pytań na maturę ustną 2024 – Biblia

Materiał cyfrowy

Opracowanie pytań na maturę ustną 2024 – Biblia

Przygotowany przeze mnie zbiór opracowań 9 pytań z puli pytań jawnej na maturę ustną 2024 z Biblii zawiera konspekty wypowiedzi zgodne ze standardami oceniania na nowej maturze. Jeżeli nie wiesz, jak zabrać się za poszczególne pytania, zapoznaj się z moją propozycją odpowiedzi. Zadbałam o to, aby każdy konspekt miał odpowiednią strukturę:

 • wstęp
 • rozwinięcie na podstawie Biblii
 • kontekst literacki
 • zakończenie (podsumowanie rozważań)

Nauka do matury ustnej 2024 z języka polskiego powinna być mądra, dlatego dzięki mojemu opracowaniu dostajesz dwa w jednym – zagadnienia są wzbogacone o konteksty pochodzące z lektur obowiązkowych. W ten sposób podczas nauki jednocześnie powtarzasz wiedzę z pozostałych utworów, które obowiązują na egzaminie.

Część konspektów odpowiedzi jest dostępna za darmo na mojej stronie w zakładce poświęconej Biblii. Plik PDF liczy 25 stron.

Zagadnienia opracowane w e‑booku:

 1. Człowiek w obliczu cierpienia.
 2. Postawa człowieka wobec Boga.
 3. Jakich odpowiedzi na pytanie o sens życia udziela literatura?
 4. Człowiek wobec niestałości świata.
 5. Refleksje na temat sensu życia.
 6. Obraz miłości w literaturze.
 7. Człowiek w relacji z Bogiem.
 8. Literacki obraz końca świata.
 9. Dobro i zło – ich pochodzenie i miejsce w świecie.

Po zakupie otrzymasz dostęp do pliku w formacie PDF.

Nie zachęcam do uczenia się opracowań na pamięć – chcę jedynie służyć pomocą w sytuacji, gdy nie wiesz, jak zabrać się za opracowanie poszczególnych tematów. Moje omówienia mogą być drogowskazem podczas opracowywania własnych schematów wypowiedzi.

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja

babaodpolskiego

Polonistka w jednym z warszawskich liceów, nauczycielka, redaktorka, oligofrenopedagożka, podcasterka. Udzielam korepetycji z literaturo- i językoznawstwa, prowadzę warsztaty pisarskie, wspomagam proces uczenia się uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i ze spektrum autyzmu; pomagam zdobyć odpowiednie umiejętności i przygotowuję do egzaminów. Moim konikiem jest dydaktyka pisania wypracowań. Wiem, że moje starania mają sens, gdy uda mi się pokazać niedowiarkom, że potrafią myśleć logicznie także o języku.
Specjalizuję się w pracy z osobami w spektrum autyzmu; wspomagam w nauczaniu domowym; pracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia nastroju. Przygotowuję do konkursów literackich, kuratoryjnych, olimpiad. Mogę pochwalić się dużym gronem finalistów. Informacje o moim wykształceniu, projektach społecznych, artykułach i doświadczeniu zawodowym można przeczytać na stronie www.babaodpolskiego.pl

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *