PIERWIASTKI sztafety zadaniowe

Materiał cyfrowy

Sztafety zadaniowe – pierwiastki
Na lekcję należy przygotować:
Kartki z zadaniami w tylu kolorach, ile grup chcemy mieć. Ja najczęściej mam 7 grup 3 osobowych. Można wydrukować zadania na kolorowo, wówczas na biały kartkach.
Dla uczniów mam kod QR z linkiem do chmury, w której umieszczam zadania, aby mogli rozwiązać zadania także w domu.
Klucz odpowiedzi dla nauczyciela, aby móc sprawnie sprawdzać poszczególne zadania. Najlepiej mieć całe rozwiązania zadań.
Kartki na stoły w takich kolorach, jak wydrukowane zadania. Wówczas bardzo szybko można zlokalizować grupę, której należy oddać zadanie np. do poprawy.
Kartki do rozwiązania, wystarczą A5 lub połowa A5. Jedno zadanie, na jednej kartce.
Patyczki do losowania grup lub inny sposób podziału na grupy.
Magnesy 7grup x 2 sztuki do przyczepienia kartek na tablicy.
Organizacja lekcji:
Przyczepiamy zadania do tablicy, kartki nacinamy, aby uczniowie mogli łatwo oderwać zadania.
Na stołach układamy kartki w odpowiednich kolorach oraz dajemy pisak w takim samym kolorze.
Uczniów dzielimy na grupy.
Wybrana osoba z każdej grupy podchodzi do tablicy, zabiera jedno zadanie.
Uczniowie w grupach rozwiązują zadanie, każde na osobnej kartce. Kartki oznaczają kolorem grupy. Następnie przynoszą nauczycielowi na tzw. STÓŁ EKSPERCKI. Nauczyciel sprawdza zadanie.
Uczniowie zabierają następne i rozwiązują.
W przypadku błędnych rozwiązań nauczyciel oddaje zadanie do poprawy. Nie mówię jaki błąd popełnili, muszą sami poszukać błędu i poprawić rozwiązanie zadania. Zdarza się, że zadania wracają kilka razy do grupy.
Zaznaczamy na karcie odpowiedzi, zadania, które rozwiązały poszczególne grupy, a także to, ile razy zadania wracały do grup (opcjonalnie).

Link jak przygotować lekcję:
https://matmistrz.blogspot.com/2019/12/sztafety-zadaniowe-twierdzenie.html

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja

Matmistrz

MATMISTRZ -Beata Zgoła
Nauczanie matematyki jest moją pasją. Do rozwoju motywuje mnie zaangażowanie dzieci, zaciekawienie, lubię widzieć ich zaskoczenie i radość z osiągniętego celu. Staram się odczarować królową nauk, sprawić, by była przyjazna, interesująca i wkręcająca. Wspólnie z uczniami szukamy jej w różnych dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem rozwijają się, ale też pokonują swoje ograniczenia.
Bliska mi pedagogika Montessorii-uczenie przez działanie. Dzieci zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność; nauczyciele nie narzucają dzieciom działań, ale współpracują w procesie edukacyjnym. Uważam, że bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez uczniów kompetencji, które są ważne przez całe życie człowieka: umiejętność uczenia się, kreatywność, przetwarzanie i interpretowanie informacji, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość.
Na moim blogu https://matmistrz.blogspot.com/ opisuję sprawdzone sposoby na uczenie się i nauczanie matematyki. Rodzice i uczniowie znajdą na MATMISTRZU tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych, a nauczyciele pomysły na uatrakcyjnienie swoich lekcji.
Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na Mistrzostwach Świata w Speed Stacking.
Tworzę materiały dla uczniów i nauczycieli w Polsce i Włoszech.
FB Matmistrz BZ
https://www.facebook.com/Matmistrz.BZ

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *