Property makeover, czyli odnawiamy zaniedbaną nieruchomość, matura rozszerzona, B2/c1, need to be done/ing, have sth done, modals for deduction, grammar, vocabulary, speaking, writing

Materiał cyfrowy

Matura- dział DOM

Kolorowy materiał, który rozwija słownictwo w zakresie usterek związanym z nieruchomościami. Oprócz słownictwa spoza tradycyjnych repetytoriów (bogactwo językowe!), ćwiczenia wykorzystują (i przypominają) takie zagadnienia jak:

– konstrukcja sth needs to be done /ing

– konstrukcja have sth done

– czasowniki modalne do wyrażania przypuszczeń odnoszących się do przeszłości

– opis obrazka, spekulowanie

– e-mail

Materiał zawiera:

– kolorową prezentację pdf dla nauczyciela z dużą ilością kolorowych zdjęć

– „kserówkę” pdf dla ucznia (2 str)- słownictwo z lekcji, tabele z gramatyką + zdania do tłumaczenia(dla przypomnienia konstrukcji), polecenie do „speakingu” i e-maila.

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Angielski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja

TheRedBus

Jestem nauczycielem z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem. Pracuję w liceum ogólnokształcącym, ale szkoła podstawowa też nie jest mi obca. Jestem egzaminatorem OKE zarówno maturalnym, jak i na egzaminie ósmoklasisty. Lata doświadczenia w nauczaniu oraz sprawdzaniu prac egzaminacyjnych sprawiają, że wiem jakie zagadnienia są naprawdę ważne w dłuższej perspektywie. Mam dwóch synów i głównie z myślą o nich tworzę moje materiały.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *