Rozliczenie postaci z lektury

Doskonałe podsumowanie wiedzy o lekturach, przyda się zarówno po zakończeniu różnych działów/epok jak i na podsumowanie klasy 8.
Sprawdza, czy uczeń potrafi osadzić konkretną postać odpowiednim rodzaju literackim, jaka to postać (pierwszo-, drugoplanowa, epizodyczna), z kim współpracował w swojej lekturze, jakie były jego cechy charakterystyczne w tej lekturze oraz dlaczego ta postać była niezbędna w tej lekturze.
Uczeń pamięta też o poszanowaniu praw autorskich – jeśli sam rysuje wizerunek postaci to on jest autorem „zdjęcia”, jeśli pobiera wizerunek z Internetu jest miejsce na wpisanie źródeł.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .png
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

Olivia Dycewicz

Olivia Dycewicz
Nauczycielka biologii w Dwujęzycznej Szkole Podstawowej ATUT Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu. Pracuje w programie International Baccalaureate Middle Years Programme. Członkini grupy Superbelfrzy RP. Doradca metodyczny we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Pasjonatka różnorodnych metod nauczania biologii, autorka zgamifikowanych cykli lekcji: Tropy Zbrodni oraz Międzygalaktyczne Potyczki Medyczne. Tworzy i publikuje własne pomoce dydaktyczne, modele, gry, scenariusze teatralne i projekty, mające ułatwić naukę biologii. Uczestniczka i prelegentka wielu konferencji naukowych dotyczących dydaktyki i nauczania.
Zapraszam na: https://www.facebook.com/Olivia.Dycewicz

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *