Scenariusz lekcji: POLE WIELOKĄTÓW O WIERZCHOŁKACH W PUNKTACH KRATOWYCH + plansza do gry FIGURY W SIECI

POLE WIELOKĄTÓW O WIERZCHOŁKACH W PUNKTACH KRATOWYCH + plansza do gry FIGURY W SIECI

8 stron gotowego materiału, wystarczy wydrukować i skserować dla uczniów. Zawiera także rozwiązania zadań, wygoda dla nauczyciela. Do wykorzystania na lekcji matematyki, a także na zajęciach pozalekcyjnych.

1. Scenariusz lekcji w czasie której uczniowie samodzielnie sformułują wzór na pole wielokąta o wierzchołkach w punktach kratowych tzw. wzór Picka.
2. Czas 2 godziny lekcyjne.
3. Celem zajęć jest kształtowanie umiejętności wyciągania wniosków i zauważania prawidłowości. Ćwiczymy także czytanie ze zrozumieniem i stosowanie instrukcji gry dydaktycznej.
4. Forma pracy samodzielna lub grupowa.
5. Nauczyciel przygotowuje dla uczniów ksero załącznika pierwszego, drugiego.
6. Ciekawym zastosowaniem wzoru jest gra „Figury w sieci”, należy jednak rozważyć ograniczenie planszy do gry, bowiem rozgrywka może być bardzo długa. I równie czasochłonne może być obliczenie pola powierzchni powstałej figury.
#gradydaktyczna

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Instrukcja
Download Tag

Matmistrz

Metody nauczania, które stosuję w pracy, zachęcają młodych ludzi do rozwijania swoich zdolności i przynoszą efekty w postaci wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Jednak najbardziej jestem dumna z tego, że sprawiam, iż matematyka staje się przyjazna dzieciom, że wspólnie szukamy jej we wszystkich dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na mistrzostwach świata w Speed Stacking.
Prowadzę bloga https://matmistrz.blogspot.com, na którym umieszczam opracowane przeze mnie materiały. Być może staną się one inspiracją dla nauczycieli-młodych oraz tych z doświadczeniem, ale nadal poszukujących nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć.

Mam także doskonale opracowane materiały z innych przedmiotów, które z powodzeniem mogą być wykorzystane na lekcjach.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *