Tajna mapa – Doskonalenie umiejętności wykonywania mnożenia w pamięci.

Doskonalenie umiejętności wykonywania działań w pamięci wymaga wyliczenia wielu przykładów. Takie „suche” liczenie nie jest atrakcyjne dla uczniów. Natomiast, jeśli zaproponujemy dziecku zagadkę, wówczas nauka staje się wspaniałą zabawą, zakończoną odkryciem miejsca ukrycia skarbu przez pirata.
„Tajna mapa” jest to karta pracy z przykładami mnożenia w pamięci (z zastosowaniem rozdzielności mnożenia względem dodawania i odejmowania), w tym mnożenie liczb z zerami na końcu. Dzieci obliczają iloczyny typu: 55×3;299×3; 190×20, a następnie według wskazówek np. „drogę wskaże Tobie cyfra dziesiątek”; „drogę wskaże suma cyfr wyniku” wyznaczają miejsce ukrycia skarbu.
W pliku umieściłam kartę pracy dla ucznia oraz kartę z odpowiedziami dla nauczyciela.
Kartę polecam nauczycielom w celu urozmaicenia pracy z uczniem z klasy 4 i 5, a także rodzicom, którzy dbają o rozwój swoich dzieci. Może być z powodzeniem zaproponowana zdolnemu trzecioklasiście.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag ,
Instrukcja

Matmistrz

Metody nauczania, które stosuję w pracy, zachęcają młodych ludzi do rozwijania swoich zdolności i przynoszą efekty w postaci wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Jednak najbardziej jestem dumna z tego, że sprawiam, iż matematyka staje się przyjazna dzieciom, że wspólnie szukamy jej we wszystkich dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na mistrzostwach świata w Speed Stacking.
Prowadzę bloga https://matmistrz.blogspot.com, na którym umieszczam opracowane przeze mnie materiały. Być może staną się one inspiracją dla nauczycieli-młodych oraz tych z doświadczeniem, ale nadal poszukujących nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć.

Mam także doskonale opracowane materiały z innych przedmiotów, które z powodzeniem mogą być wykorzystane na lekcjach.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.