Test na style uczenia się

Materiał cyfrowy

W Internecie można znaleźć wiele różnych testów dotyczących preferencji uczenia się. Przeprowadzenie tego typu badania w klasie uważam za podstawę pracy z uczniami, zwłaszcza w sytuacji, gdy umiejętność uczenia się jest uznawana za jedną z tzw. kompetencji kluczowych.
Długo szukałam testu, który nie sprawiłby większych problemów czwartoklasistom, aż trafiłam na taki, który wydał mi się w miarę prosty i czytelny, nawet dla dzieci.
Pozwoliłam sobie jednak na drobne przeróbki, czyli uprościłam zastosowane tam polecenie oraz zamieniłam wyrazy, które mogłyby być niezrozumiałe, na ich „łatwiejsze” synonimy.
Przerobiłam też nieco tabelkę służącą do wpisywania punktów, aby nie myliła uczniów przy wypełnianiu. W efekcie uzyskałam taki test.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek
Przedmiot Inne
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja

Radość uczenia

Jestem polonistką, nauczycielem dyplomowanym z ponad 20-letnim stażem. Może to niezbyt wiele, ale pewne refleksje na temat swojej pracy już mam i postanowiłam się nimi podzielić. Robię to na własnym blogu https://nauczycielblog.blogspot.com/ i fanpage FB Radość uczenia https://www.facebook.com/radoscuczenia.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *