Trimino: kolejność wykonywania działań

Jest to gra podobna do domina. Elementy muszą być ułożone obok siebie tak, aby stykające się boki pasowały do siebie.
Trimno z kolejności wykonywania działań składa się z 24 par: 24 zadań z kolejnością wykonywania działań i odpowiedzi do nich. Po ułożeniu powstaje sześciokąt foremny. W dokumencie jest trimino z pomieszanymi trójkącikami, takie dajemy uczniom. Druga wersja dla nauczyciela zawiera poprawnie ułożoną układankę.
Można pociąć wydrukowane trimino, każdy komplet spiąć spinaczem lub włożyć w kopertę, wtedy trójkąty z różnych zestawów się nie wymieszają.
Ja jednak daję uczniom wersję z pomieszanymi trójkątami i sami wycinają, następnie układają i naklejają na kartkę lub wklejają do zeszytu.
Na lekcji natomiast uczniowie mogą rozwiązywać trimino w parach ucząc się współpracy.
#trimino #domino

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .docx
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Instrukcja
Download Tag

Matmistrz

Metody nauczania, które stosuję w pracy, zachęcają młodych ludzi do rozwijania swoich zdolności i przynoszą efekty w postaci wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Jednak najbardziej jestem dumna z tego, że sprawiam, iż matematyka staje się przyjazna dzieciom, że wspólnie szukamy jej we wszystkich dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na mistrzostwach świata w Speed Stacking.
Prowadzę bloga https://matmistrz.blogspot.com, na którym umieszczam opracowane przeze mnie materiały. Być może staną się one inspiracją dla nauczycieli-młodych oraz tych z doświadczeniem, ale nadal poszukujących nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć.

Mam także doskonale opracowane materiały z innych przedmiotów, które z powodzeniem mogą być wykorzystane na lekcjach.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *