Trójkąty o kątach 45, 45 i 90 stopni. Wprowadzenie. Karta pracy. Klasa 7. Klasa 8. Szkoła podstawowa.

Trójkąty o kątach 45, 45 i 90 stopni. Ręcznie rysowana, wprowadzająca karta pracy dla uczniów szkoły podstawowej.

Zawiera:

– dwie wersje (z kratkami z miejscem na obliczenia i bez),
– plik .pdf z linkami do plików .png dla obu wersji.
– notatkę wizualną powstałą na bazie tej karty (czyli wypełnioną kartę).

Karta jest przygotowana na lekcje wprowadzające tzw. „trójkąty ekierkowe” dla jednego z dwóch rodzajów – trójkąta o kątach 45, 45, 90 stopni.

Po zakupie karty otrzymujesz plik .pdf do pobrania. Możesz wydrukować jedną kopię dla siebie, a następnie skserować dla całej klasy. Pliki .png wykorzystasz wyświetlając je na tablicy interaktywnej.

Pliki graficzne możesz też wykorzystać podczas nauczania zdalnego. W tym celu, udostępnij uczniom plik .png do wypełnienia za pomocą dowolnego programu graficznego. Alternatywą jest udostępnienie pliku na tablicach uczniów podczas korzystania ze strony whiteboard.fi. Możesz również otworzyć plik .pdf w przeglądarce Edge, udostępnić uczniom swój ekran i podczas pogadanki wspólnie wypełnić kartę.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .png
Pliki wideo
Pliki audio
Instrukcja
Download Tag , ,

Matematyczne obrazki

Notatki wizualne tworzę już od ponad trzech lat. Upłynęło sporo czasu, zanim zrozumiałam, w sposób właściwy, ideę myślenia wizualnego i odnalazłam własną ścieżkę. Teraz, oprócz tworzenia notatek matematycznych i na własny użytek, notuję również webinary. Taka notatka to dla prowadzącego i uczestników fantastyczne podsumowanie słów i idei, które wybrzmiały podczas danego wystąpienia.

Z wykształcenia jestem matematykiem. Ze zdobytego przeze mnie 7-letniego doświadczenia w pracy z uczniami (od czwartej klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej) wnioskuję, że narzędzie, jakim jest myślenie wizualne może niezwykle wspomóc nauczyciela podczas tłumaczenia, czasem trudnych do zrozumienia przez uczniów, matematycznych pojęć. Z tego powodu, założyłam Matematyczne Obrazki (na Facebooku i Instagramie), której głównym celem jest przemycanie matematycznej wiedzy w małych dawkach - prostych obrazkach.

Podczas 7 lat pracy zrozumiałam również, że nie liczy się wyłącznie dobre wytłumaczenie pojęcia, lecz konieczna jest systematyczna praktyka, dlatego tworzę pomoce dydaktyczne, takie jak: rysowane karty pracy oraz pixel-arty.

W swoim życiu podążam za słowami Robina Sharma:

"W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia. W walce rodzi się siła. Nawet ból może być znakomitym nauczycielem.".

Ma ono odniesienie do wielu aspektów życia: od pierwszych prób tworzenia notatek, przez próby podchodzenia do rozwiązywania zadań, aż do tego, co nas w życiu spotyka - konsekwencji różnych naszych decyzji. Dana sytuacja zawsze nas czegoś uczy, tylko musimy być uważni."

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *