Turniej dla czwartoklasistów

62 slajdy przygotowane w prezentacji ma formę turnieju, który przeznaczony jest dla czwartoklasistów. 30 pytań, wraz z odpowiedziami i wyjaśnieniami w ciekawej formie graficznej, dobrze sprawdzi się jako urozmaicenie lekcji matematyki. Po każdym pytaniu lub odpowiedzi, następuje powrót do slajdu tytułowego, gdzie uczniowie wybierają kolejne pytanie.
W edukacji zdalnej niewątpliwą zaletą, jest wykorzystanie turnieju do pracy w POKOJACH, czyli pracy w grupach. Każda grupa pracuje ze swoją prezentacją, czyli zwiększa się dynamika pracy, następuje bardzo duża aktywność uczniów. Przy okazji są emocje, zdrowa rywalizacja, a brak ocen sprzyja rozwojowi.
Gwarantuję, że uczniowie po lekcji z turniejem wyjdą uśmiechnięci.
#turniej

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pptx
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja

Matmistrz

Metody nauczania, które stosuję w pracy, zachęcają młodych ludzi do rozwijania swoich zdolności i przynoszą efekty w postaci wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Jednak najbardziej jestem dumna z tego, że sprawiam, iż matematyka staje się przyjazna dzieciom, że wspólnie szukamy jej we wszystkich dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na mistrzostwach świata w Speed Stacking.
Prowadzę bloga https://matmistrz.blogspot.com, na którym umieszczam opracowane przeze mnie materiały. Być może staną się one inspiracją dla nauczycieli-młodych oraz tych z doświadczeniem, ale nadal poszukujących nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć.

Mam także doskonale opracowane materiały z innych przedmiotów, które z powodzeniem mogą być wykorzystane na lekcjach.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.