Walentynki: zamiana ułamków (klasa 4-8)

Karta pracy z prezentacją, w której, aby dowiedzieć się, jak brzmi „kocham Cię” w innych językach, należy zamienić ułamki zwykłe na dziesiętne.

Dla kogo:

  • Uczniów klasy 4 – 8 szkoły podstawowej

Przeznaczenie:

  • Na lekcję walentynkową, jako utrwalenie zamiany ułamków zwykłych na dziesiętne.
  • Jako zadanie na dobry początek.
  • Na zastępstwa.
  • Na zajęcia wyrównawcze.

Zestaw zawiera:

  • karta pracy z ułamkami zwykłymi, które trzeba zamienić na ułamki dziesiętne.
  • prezentacja z tymi pytaniami i miejscem na odpowiedzi (w formacie PDF)
  • odpowiedzi
  • instrukcję wykonania zadania

Zobacz inne nasze materiały:

Zadania na dobry początek: Pakiet 3 kart i 3 prezentacji dla klas 4, 5-6 i 7-8 – PROMOCJA!!!

Escape book na Dzień Liczby Pi

Mapa skarbów: Działania pisemne

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja

przestrzenpozytywnejedukacji

Cześć! Nazywam się Ola Jakubczak, jestem matematyczką, absolwentką psychologii pozytywnej i twórczynią Przestrzeni Pozytywnej Edukacji. Razem z Dorotą Walter (również matematyczką) sprawiamy, że nauka matematyki jest łatwiejsza, a także dbamy o wyposażenie ucznia w kompetencje przyszłości, umiejętności przydatne w dalszej edukacji, pracy i życiu codziennym.

Naszą misją jest odczarowanie matematyki i edukacji. Tworzymy przestrzeń pozwalającą uczniom poczuć się pewnie i rozwinąć skrzydła. Dbamy o to, aby lekcje były ciekawe, angażujące, tworzymy własne materiały edukacyjne, gry oraz zabawy matematyczne. Nieustannie się rozwijamy, szukamy nowych form i metod nauczania, żeby każda lekcja była niezwykłą, pełną pozytywnych emocji, przygodą. Ucząc matematyki, uczymy kompetencji potrzebnych uczniom w kolejnych etapach nauki, pracy i życiu. Poza treściami matematycznymi i przygotowaniem do egzaminu, uczymy planowania nauki, tworzenia notatek, metod efektywnego uczenia się, sposobów na motywację, radzenie sobie ze stresem egzaminacyjnym i wielu innych potrzebnych umiejętności.

Wspieramy również rodziców i nauczycieli, ich rozwój, dbanie o siebie, swoje granice aby mogli czuć się spełnieni i szczęśliwi oraz mieli siłę, wiedzę i umiejętności potrzebne do wsparcia ucznia w procesie edukacji. Szerzymy edukację pozytywną, czyli opartą na zasobach, w atmosferze empatii, szacunku i akceptacji, bo wiemy, że to najlepsza droga, a zmieniając swoje “podwórko”, przyczyniamy się do czegoś większego i tym samym mamy wpływ na obraz edukacji w Polsce.

To od nas zależy jak będzie wyglądało jutro ?

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *