Wyrażenia algebraiczne – zadania egzaminacyjne na lekcję zdalną

To, co warto wiedzieć przed wykorzystaniem pobranego przez Ciebie materiału edukacyjnego :

Dla kogo:
Uczniów szkół podstawowych (klasa 7 i 8)

Przeznaczenie:
Na lekcję utrwalającą wiadomości z wyrażeń algebraicznych
Do pracy grupowej
Na zastępstwa

Przykładowy sposób pracy:
Podczas lekcji zdalnych można wkleić kolejne slajdy na np. Jamboard jako tło tablicy. Uczniowie mogą rozwiązywać zadania samodzielnie, można też stworzyć grupy 2-4 osobowe, wtedy każda grupa pracuje w osobnym pokoju/spotkaniu w Google meet.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty
Pliki graficzne .png
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja

przestrzenpozytywnejedukacji

Cześć! Nazywam się Ola Jakubczak, jestem matematyczką, absolwentką psychologii pozytywnej i twórczynią Przestrzeni Pozytywnej Edukacji. Razem z Dorotą Walter (również matematyczką) sprawiamy, że nauka matematyki jest łatwiejsza, a także dbamy o wyposażenie ucznia w kompetencje przyszłości, umiejętności przydatne w dalszej edukacji, pracy i życiu codziennym.

Naszą misją jest odczarowanie matematyki i edukacji. Tworzymy przestrzeń pozwalającą uczniom poczuć się pewnie i rozwinąć skrzydła. Dbamy o to, aby lekcje były ciekawe, angażujące, tworzymy własne materiały edukacyjne, gry oraz zabawy matematyczne. Nieustannie się rozwijamy, szukamy nowych form i metod nauczania, żeby każda lekcja była niezwykłą, pełną pozytywnych emocji, przygodą. Ucząc matematyki, uczymy kompetencji potrzebnych uczniom w kolejnych etapach nauki, pracy i życiu. Poza treściami matematycznymi i przygotowaniem do egzaminu, uczymy planowania nauki, tworzenia notatek, metod efektywnego uczenia się, sposobów na motywację, radzenie sobie ze stresem egzaminacyjnym i wielu innych potrzebnych umiejętności.

Wspieramy również rodziców i nauczycieli, ich rozwój, dbanie o siebie, swoje granice aby mogli czuć się spełnieni i szczęśliwi oraz mieli siłę, wiedzę i umiejętności potrzebne do wsparcia ucznia w procesie edukacji. Szerzymy edukację pozytywną, czyli opartą na zasobach, w atmosferze empatii, szacunku i akceptacji, bo wiemy, że to najlepsza droga, a zmieniając swoje “podwórko”, przyczyniamy się do czegoś większego i tym samym mamy wpływ na obraz edukacji w Polsce.

To od nas zależy jak będzie wyglądało jutro 🙂

Napisz recenzję

Komentarzy

 1. Iwona says:

  Bardzo pomocne i kreatywne materiały dla Uczniów. Polecam z calego serca. Duzo inspiracji ♥️

  1. przestrzenpozytywnejedukacji says:

   Bardzo dziękujemy za ten piękny komentarz i cieszymy się, że materiały są dla Pani pomocne ❤️❤️❤️

 2. przestrzenpozytywnejedukacji says:

  Bardzo dziękujemy za ten piękny komentarz i cieszymy się, że materiały są dla Pani pomocne ❤️❤️❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *