Średniowieczne społeczeństwo stanowe i powstanie szlachty w Polsce w XIV–XV w. – notatki i karta pracy

Materiał cyfrowy

Notatki w formie pytań i odpowiedzi omawiające przemiany społeczne jakie zaszły w Polsce w XIV – XV w., przede wszystkim dotyczące powstania stanu szlacheckiego i najważniejszych przywilejów królewskich, nadających szlachcie specjalny status, przygotowane dla klasy 5 według podstawy programowej nauczania historii w szkole podstawowej (Podstawa programowa – Historia – Szkoła podstawowa IV-VIII) oraz utrwalająca wiedzę karta pracy zawierająca luki w treści wymagające uzupełnienia ustnego lub pisemnego.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5
Przedmiot Historia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 3
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica Wiadomości udało się zmieścić na 1,5 strony A4. Wizualnie niewielka objętość materiału dobrze wpływa na motywację do uczenia się. Karta pracy zbudowana jest analogicznie do notatki, a ustne lub pisemne wypełnienie luk w tekście daje satysfakcję, pozwala na utrwalenie wiadomości oraz intensywnie ćwiczy pamięć wzrokową. Zagadnienie jest częścią dwóch dostępnych na stronie zestawów, pt. ,,Polska od podziału dzielnicowego do czasów pierwszych Jagiellonów (XIII–XV w.)”. Jeden składa się z samych notatek, a drugi z notatek wraz z kartami pracy. Przed wydrukowaniem proszę w ustawieniach drukowania wybrać opcję ,,dopasuj do strony”.
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Opanowanie pojedynczej notatki zajmuje dziecku jedenastoletniemu ok. 30 min. pracy.

skutecznik historyczny

Mam doktorat humanistyczny i pracuję naukowo, a prywatnie jestem matką, która stara się możliwie najskuteczniej pomóc córce w wypełnianiu obowiązków szkolnych. Zbieram więc doświadczenia w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej, starając się uczynić wiedzę z historii najbardziej przyswajalną dla mojego dziecka. W ubiegłym roku szkolnym, tak jak w poprzednich latach, uczyło się z przygotowanych przeze mnie notatek. Nie było oceny niższej niż celujący 🙂

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *