Często zadawane pytania

FAQ

Najczęstsze pytania i odpowiedzi​

Jesteśmy społecznością nauczycieli i wychowawców połączonych wspólną ideą uczynienia procesu edukacji bardziej atrakcyjnym i inspirującym. Stworzyliśmy online stronę internetową na której zainteresowane osoby mogą sprzedać, kupić i wymienić. 

Nie jesteśmy wydawnictwem, inicjatywą państwową i samorządową, ani częścią korporacji. W naszym zespole mamy 8 osób o zupełnie różnej historii zawodowej. Jesteśmy przekonane, że łącząc nasze doświadczenia możemy stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Zapraszamy!

Tak, w Polsce jest wiele stron internetowych i blogów z edukacyjnymi materiałami wysokiej jakości. Są nauczyciele, którzy sprzedają swoje pracy na osobistych blogach lub na swoich stronach internetowych.

Pomyśleliśmy: dlaczego nie zebrać ich razem? Jest to wygodne dla tych, którzy chcą sprzedawać lub udostępniać swoje materiały, ponieważ wszystko będzie w jednym miejscu. Jest to wygodne zarówno dla nauczycieli jak i rodziców szukających konkretnego materiału, ponieważ oferujemy wygodny system filtrowania i wyszukiwania.

Materiały możesz pobrać i kupić bez rejestracji. Chociaż zachęcamy do rejestracji – dzięki temu kopie wszystkich zakupionych materiałów będą przechowywane na twoim koncie osobistym. Jeśli chcesz sprzedać swoje materiały, musisz przejść przez proces prostej rejestracji.

Jeśli chcesz sprzedać/udostępnić materiały, będziesz  potrzebować rejestracji Dostawcy. Na stronie głównej kliknij szary przycisk “Dodaj materiały”. Instrukcję szczegółową pobierz tu: instrukcja

Na naszej platformie nie ma opłat abonamentowych ani opłat członkowskich. Co więcej, będzie tutaj dostępnych wiele darmowych materiałów, które można pobrać nawet bez rejestracji. Ceny płatnych materiałów ustalają sami autorzy materiałów.

Niekoniecznie. To będzie interesujące miejsce zarówno dla nauczycieli szkół i przedszkoli, różnej specjalności pedagogów jak i rodziców.

Szukamy kreatywnych ludzi zainteresowanych edukacją i cieszymy się, jeśli masz pomysły związane z projektem lub chęć współpracy. Możesz również skontaktować się w każdej sprawie związanej z działaniem witryny poprzez e-mail (zawsze odpowiadamy w ciągu 24 godzin (ale prosimy o sprawdzenie odpowiedzi również w SPAMIE): admin@zlotynauczyciel.pl

Niekoniecznie. Więcej na ten temat jest napisane tutaj

Wszelkie materiały edukacyjne – od krótkich kart pracy mikro-contenta – po książki. Gry, plakaty, plansze, scenariusze i plany lekcji, opisy eksperymentów, autorskie zadania i ćwiczenia (w tym interakcyjne), mapy, wykresy, harmonogramy, webinaria i wszystko co może być wykorzystane w procesie edukacyjnym.

Naszym głównym wymogiem jest to, żeby materiały były autorskie, oryginalne. Możesz pobierać w Internecie zdjęcia i ilustracje, grafiki i inne pomoce, aby uzupełnić swoją pracę. Ale upewnij się, że pobierając lub kupując materiały w Internecie, możesz je wykorzystywać w warunkach np. komercyjnych (więcej informacji na temat licencji Creative Commons można znaleźć tutaj). Nie zapomnij podać autora i link, gdzie pobrałeś materiał.

Spójrz na te strony – istnieje wiele dostępnych darmowych i płatnych materiałów:

Zapłatę za sprzedane materiały otrzymasz do 10-go dnia następnego miesiąca.

Zazwyczaj twoja prowizja to 70%. Ale na obecnym etapie, gdy jeszcze jesteśmy startupem, jesteśmy gotowi indywidualnie omówić warunki. Więcej o metodach płatności i cenach tutaj: https://zlotynauczyciel.pl/cennik/

Wszystkie prawa autorskie pozostają u Ciebie. Masz prawo do używania, powielania lub stosowania materiału w ramach swojej osobistej strony internetowej i innych stron. Jeśli oferujesz materiały na naszej stronie za opłatą, prosimy o nie udostępnianie ich za darmo lub taniej na innych platformach

Na naszej stronie autorzy sami decydują, co i za jaką cenę sprzedać. Możesz jednak porównać ceny z materiałami innych sprzedających lub zwrócić się do nas o poradę e-mail (zawsze odpowiadamy w ciągu 24 godzin (ale prosimy o sprawdzenie odpowiedzi również w SPAMIE): admin@zlotynauczyciel.pl)

Sprawdzamy materiały tylko pod kątem zgodności z ogólnymi wartościami i zasadami platformy.

Dokumenty: .pdf , .doc, .docx, .ppt, .pptx, .pps, .ppsx, .odt, .xls, .xlsx

Pliki graficzne: .jpg, .jpeg, .png, .gif

Pliki wideo: .mp4, .m4v (MPEG-4), .mov (QuickTime), .wmv (Windows Media Video), .avi, .mpg, .ogv (Ogg), .3gp (3GPP), .3g2 (3GPP2)

Pliki audio: .mp3, .ogg, .wav

Otrzymujesz niewyłączną, wieczystą, ogólnoświatową, nieprzenoszalną licencję. Możesz kupić materiały do użytku osobistego, możesz rozdawać uczniom w klasie lub jako pracę domową. Materiały można także wykorzystać w pracy indywidualnej z uczniem (na zajęciach dodatkowych, korepetycjach). Nie możesz przekazywać materiałów innym nauczycielom i wykorzystywać ich do celów komercyjnych.

Po zakupie kliknij w przycisk „wróć do sklepu” (albo poczekaj, aż stanie się to automatycznie) i pobierz materiały. Dodatkowo zaraz po zakupie otrzymasz link do pobrania materiału, który zostanie wysłany na pocztę. Od czasu do czasu browser Chrome blokuje ten link – wtedy po prostu skopiuj link i wklej go w nowym oknie. Ponadto, jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, wszystkie twoje materiały będą przechowywane na profilu osobistym (fioletowy przycisk Mój pulpit). Jednak zalecamy przechowywanie kopii twoich materiałów na osobistym komputerze.

Spójrz na SPAM albo napisz do nas (zawsze odpowiadamy w ciągu 24 godzin (ale prosimy o sprawdzenie odpowiedzi również w SPAMIE) admin@zlotynauczyciel.pl

Napisz do nas (zawsze odpowiadamy w ciągu 24 godzin (ale prosimy o sprawdzenie odpowiedzi również w SPAMIE)) admin@zlotynauczyciel.pl.

Nasz system umożliwia samodzielne wygenerowanie faktury. Po zakupie towaru – nastąpi przekierowanie do strony “Potwierdzenie zakupu”, skąd można w pierwszej kolejności pobrać materiał, a następnie kliknąć w link “Wygeneruj fakturę”, podać informacje i pobrać fakturę. Jeśli nie jesteś zarejestrowany, możesz pobrać fakturę bez rejestracji. Jeśli jesteś zarejestrowany – najpierw będziesz musiał wejść do systemu. Fakturę możesz również wygenerować z e-maila lub klikając fioletowy przycisk w prawym górnym rogu „Mój pulpit” (jeśli jesteś zarejestrowanym). Jeśli masz problem, aby wygenerować fakturę, wyślij nam swoje dane, w tym NIP tak abyśmy mogli wystawić ją dla ciebie.