🎓 Darmowe plakaty edukacyjne do druku o AI! ✏️

🎓 Darmowe plakaty edukacyjne do druku o AI! ✏️

Z pomocą AI 😉 i zwyczajnie rysując oraz pisząc, stworzyłam zestaw plakatów, które świetnie sprawdzą się jako wsparcie podczas rozmów o sztucznej inteligencji oraz jako gazetka ścienna w szkole 📚🖍️

🧠 Plakaty w przystępny sposób przedstawiają kluczowe zagadnienia: zagrożenia i możliwości, mocne i słabe strony korzystania z AI.

✅ Format do druku ✅ Przejrzysty, sketchnotowy styl ✅ Całkowicie za darmo!

📥 Pobierz, wydrukuj i korzystaj z radością w swojej klasie!

 

To zestaw kolorowych, angażujących plakatów edukacyjnych, które w przystępny sposób wyjaśniają kluczowe pojęcia związane ze sztuczną inteligencją. Materiał został opracowany z myślą o uczniach klas 4–8, nauczycielach i wszystkich, którzy chcą rozpocząć rozmowę o AI w sposób zrozumiały, etyczny i ciekawy.

✅ Dlaczego warto?

– Ułatwia zrozumienie trudnych pojęć – dzięki ilustracjom, przykładom i prostemu językowi  

– Zachęca do krytycznego myślenia – pokazuje, jak rozpoznawać deepfake’i, fake newsy i manipulacje  

– Buduje cyfrową świadomość – wspiera odpowiedzialne korzystanie z technologii  

– Gotowy do druku i użycia – idealny jako dekoracja sali, punkt wyjścia do dyskusji lub element projektu edukacyjnego  

– Uniwersalny i aktualny – pasuje do lekcji informatyki, języka polskiego, godziny wychowawczej i zajęć świetlicowych

🧩 Zakres tematyczny plakatów:

– Co to jest sztuczna inteligencja?  

– Jakie są jej możliwości i ograniczenia?  

– Jak rozpoznać manipulację wizualną (deepfake)?  

– Jakie pytania warto zadawać, by myśleć krytycznie?  

– Jak AI wpływa na nasze decyzje, emocje i wybory?

 

👩‍🏫 Dla kogo?

– nauczycieli szukających prostych narzędzi do rozmowy o AI  

– uczniów ciekawych świata technologii  

– rodziców, którzy chcą wspierać cyfrową edukację swoich dzieci  

– edukatorów prowadzących warsztaty, projekty i kampanie społeczne

 

🎨📘🧠

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Materiały na zajęcia wychowawcze
Dokumenty
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 16
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Alicja Soszka - notatki wizualne

Jestem twórcą notatek wizualnych od kilku lat.Tworzę z potrzeby serca i dlatego, że jestem pewna ich skuteczności w uczeniu się.Moje notatki wizualne wyróżnia to, że są one niezwykłymi sketchnotkami.Prawie zawsze są czarno białe, ponieważ zostawiam miejsce do działania dla ucznia i nauczyciela.Tworzę notatki kompatybilne z programem nauczania języka angielskiego dla poszczególnych klas. Tworzę zestawy tematyczne takie jak gramatyka dla podstawówki, zestawienie wszystkich czasów, gramatyka dla szkoły średniej, American and British English, SmartGrammar i wiele wiele innych.Tworzę też plakaty motywacyjne dla wychowawców,gry oparte na wizualizacji (także kompatybilne z notatkami wizualnymi z języka angielskiego) oraz okolicznościowe). Dostępne są też UZUPEŁNIANKI do notatek wizualnych dające możliwość praktycznego utrwalania lub sprawdzenia.

Recenzje

  • Super pomysł i super że się nim dzielisz

    Dla 1 z 1 osób ta recenzja była pomocna.

    Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

    Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

  • Napisz recenzję

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *