11 ebooków do njpjo – 760 stron ćwiczeń

Materiał cyfrowy
Opisy ebooków:
1. „Czas na mówienie” ➡ zbiór zadań konwersacyjnych, które prowokują do dłuższych rozmów na poziomach B1 i B2. Liczy 21 stron-zestawów ćwiczeń.
2. „Porozmawiajmy o przypadkach” ➡ zbiór zadań konwersacyjnych, który sprawdzi się jako uzupełnienie lekcji o przypadkach. Sprawdza się na poziomach A1 i A2. Zawiera 64 strony prostych ćwiczeń prowokujących rozmowę (z wykorzystaniem odpowiednich form rzeczowników).
3. „Po polsku o pracy” ➡ zbiór zadań, który pozwala ćwiczyć język polski w biznesie. Obejmuje takie tematy, jak: CV, rozmowy kwalifikacyjne, rodzaje umów, wniosek o awans. B1-B2. Liczy 57 stron różnorodnych ćwiczeń.
4. „Po prostu rozmawiajmy. A1-B2.” ➡ Z tą książką przełamiecie pierwsze lody, ale też rozwiniecie kreatywność, porozmawiacie o marzeniach, celach i ogólnie o… życiu! PS. W tematy do konwersacji zgrabnie wpleciona jest gramatyka (np. aspekty czasownika, tryby).
5. „Pocztówki z wakacji w Polsce. Ebook do nauczania języka polskiego jako obcego. A2-C1.” ✍️ Co znajdziecie w środku? 👇 20 tekstów o najciekawszych miejscach w Polsce wraz z ćwiczeniami do nich (gramatyka, konwersacje, pisanie). 🌏
6. „Polski? Naturalnie” A2-C1. Jest to zbiór ćwiczeń konwersacyjnych, który można dopasować do każdego poziomu nauczania. Składa się z 9 życiowych tematów (na początku jest słownictwo związane z danym tematem np. oszczędzanie, później ćwiczenia rozgrzewające, następnie bardziej zaawansowane itd.).
7. „W stronę C1”. Podręcznik składa się z 10 lekcji (każda spokojnie zajmie 60 minut, może dłużej), których schemat wygląda następująco:
1. Dyskusja i słuchanie (wybrałyśmy najciekawsze polskie podkasty).
2. Czytanie ze zrozumieniem (nawiązujące w pewien sposób do słuchania).
3. Ćwiczenia konwersacyjne + temat do debaty.
4. Pisanie (wspólne tworzenie historii).
5. Zadania gramatyczne.
Tematy to: 1. Produkcja czekolady, kakao, problemy społeczne z tym związane. 2. Relacje od strony psychologicznej. 3. Czy na kawę będzie stać tylko najbogatszych? 4. Himalaiści – bohaterowie ludzkości? 5. Dlaczego warto czytać książki? 6. Zakupoholizm. 7. Podróże solo? 8. Dlaczego sport to zdrowie? 9. Świadome kształtowanie nawyków. 10. Dlaczego prawo dba o ochronę wizerunku podejrzanych o przestępstwo?
8. „Ucz kreatywnie” to siążka, w której znajdziesz aż 30 pomysłów (218 stron zadań) na kreatywne, konwersacyjne (choć pojawia się i słuchanie czy pisanie) zajęcia na poziomach B2-C1. 😍
Tematy:
teorie spiskowe; czytamy polską literaturę; baśnie i legendy; kobiety i mężczyźni; stereotypy; relacje międzyludzkie; podytujmy na różne tematy (wyrażanie opinii); finanse osobiste; zdrowie; co myślisz o polskim?; interpretujemy cytaty; media społecznościowe; nauka i technologia; doceń naturę; leniuchowanie; pobudzamy kreatywność; planujemy idealny dzień; przeszłość, teraźniejszość, przyszłość; własny bohater literacki; świat bez technologii; magiczne moce; przedmioty też żyją; własny biznes; frazeologia i przysłowia; kompetencje na rynku pracy; cele a marzenia.
9 „Stać nas. Po polsku o finansach”. 🤑 Jest to książka (50 stron zadań), z którą przejdziecie przez takie tematy, jak:✅ Równowaga pomiędzy życiem prywatnym a pracą.✅ Otwórz się na dobra materialne.✅ Bezpieczeństwo finansowe.✅ Nowa praca.✅ Własny biznes.W środku znajdziecie tematy do burzy mózgów, pytania do konwersacji, zadania rozwijające umiejetność pisania, a także kreatywne teksty (z pytaniami do nich) związane z szeroko pojętymi finansami. 💪 Poruszane zagadnienia językowe/gramatyczne: tryby czasownika, aspekty czasownika, czasownik „powinieneś”, Miejscownik w r. męskoosobowym, rzeczowniki odczasownikowe, skróty, polskie przysłowia.
10. „Brr, jak zimno”.
Znajdziecie w nim takie tematy, jak:
1. Pierwsze oznaki zimy.
2. Ciepłe ubrania.
3. Mikołajki.
4. Wybieramy prezenty na święta.
5. Jak nie oszaleć w świątecznym czasie?
6. Nowy Rok.
7. Ferie zimowe.
8. Walentynki.
Zagadnienia językowe, gramatyka: tryb przypuszczający, ortografia, pluralia tantum, liczebniki zbiorowe, mała czy wielka litera, tryb warunkowy, przedrostki czasowników a przyimki, tryb rozkazujący, przypadki.
11. „Moja historia nauczania jpjo”: Spis treści:
Rozdział 1: Początki
Rozdział 2: Czego potrzebowałam, żeby zacząć uczyć j. polskiego jako obcego?
Rozdział 3: Ulubione podręczniki
Rozdział 4: Pomysły na pierwszą lekcję
Rozdział 5: Gry na przełamanie pierwszych lodów
Rozdział 6: Uczniowie na różnych poziomach języka polskiego
Rozdział 7: Uczniowie z krajów słowiańskich a spoza nich
Rozdział 8: Kreatywne konwersacje!
W tym ebooku dzielę się z Wami moją historią nauczania, autorskim podejściem nastawionym na konwersacje (prezentuję Wam różne ćwiczenia rozwijające umiejętność naturalnego mówienia), kreatywność (zadania są naprawdę ciekawe), pomysłami na pierwsze lekcje jpjo (z podziałem na 1:1 i grupowe, z uczniami z krajów słowiańskich i spoza nich) i wieloma więcej nauczycielskimi wskazówkami!
Kategorie ogólne Edukacja dorosłych
Klasa/wiek Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa, Edukacja dorosłych
Przedmiot Język polski dla obcokrajowców
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 101 lub więcej
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności ponad 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *