Matematyka na Walentynki. Walentynkowa matematyka. PROPORCJE. Projekt matematyczny: ELIKSIR MIŁOŚCI. Nauczanie Oparte na Projektach (PBL).
Uczniowie znaleźli stary przepis na Eliksir Miłości, ale ktoś rysował serca i poplamił przepis atramentem. Muszą znaleźć brakujące liczby w przepisie.
Uczniowie przygotują własny przepis na Eliksir Miłości, używając magicznych esencji i specjalnych składników dla różnej liczby osób, zachowując proporcje. Na koniec ustalą cenę sprzedaży, zaprojektują ulotkę i obliczą zysk ze sprzedaży.
Ten projekt obejmuje:
– proporcje,
– porównywanie i zaokrąglanie ułamków dziesiętnych,
– dodawanie, dzielenie i mnożenie ułamków dziesiętnych.
Produkt zawiera (pliki do pobrania):
– Edytowalna wersja w PowerPoint™ (11 stron).
– Wersja online w Prezentacjach Google™.
– Wersja do druku w pdf (kolor).
– Przykład zrealizowanego projektu.
– Karta oceny projektu.
Ostatnio przeglądane materiały
| GALERIA |
![]() |
| Kategorie ogólne | Szkoła podstawowa (klasy 4-8) |
| Klasa/wiek | Klasa 7, Klasa 8 |
| Przedmiot | Matematyka |
| Dokumenty | |
| Pliki graficzne | |
| Pliki wideo | |
| Pliki audio | |
| Download Tag | edukacja zdalna, konspektyzajęć, marta25, nauczanie projektowe (PBL), pomocedydaktyczne, projekt, projekty matematyczne, scenariusz, uroczystości i święta, walentynki, zadania, zadanie online, zadaniespecjalne |
| Instrukcja | |
| Liczba stron wraz z stroną tytułową | 11 |
| Czy materiał zawiera odpowiedzi? | Tak |
| Przeznaczenie materiału | dla nauczyciela, dla rodzica |
| Dodatkowe notatki dla rodzica | |
| Średni czas aktywności | 90 min |
| Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności |


Wielkanoc, Niedziela Palmowa
Klasowe zasady
PAKIET MATERIAŁÓW NA PAŹDZIERNIK WEDŁUG KALENDARZA ŚWIĄT I DNI NIETYPOWYCH. 

Recenzje
By Matmistrz on
Materiał uważam za majstersztyk. Uwielbiam projekty Inspire Math Matematyka.
Wykorzystałam go z uczniami szkoły branżowej, często było im trudno, ale co najważniejsze byli bardzo zaangażowani w wykonanie zadania. Projekt wyzwolił kreatywność uczniowską, angażował i aktywizował uczniów.
Za 12 zł otrzymujemy gotowy materiał, któremu autorka poświęciła wiele godzin pracy.
Polecam:)
Dziękujemy za Twoją opinię.
Dla 104 z 203 osób ta recenzja była pomocna.
Napisz recenzję
Zostaw swoją odpowiedź Anuluj odpowiedź