Świąteczne czytanie i słuchanie ze zrozumieniem dla klas 1-3

Materiał cyfrowy

Zestaw zawiera karty z krótkimi, świątecznymi tekstami, które w ciepły i przystępny sposób opisują zimowe zwyczaje oraz aktywności – takie jak pieczenie pierniczków, ubieranie choinki, zabawy na śniegu, zimowe spacery, przygotowania do świąt i inne. Każdemu tekstowi towarzyszy zestaw pytań:

  • sprawdzających zrozumienie treści,

  • zachęcających do rozmowy, refleksji i dzielenia się własnymi doświadczeniami.

Każdy temat przedstawiony jest w trzech wersjach, różniących się:

  • poziomem złożoności językowej,

  • długością i stylem wypowiedzi,

  • stopniem trudności pytań.

Dzięki temu materiał można łatwo dopasować do możliwości ucznia – od młodszych dzieci dopiero uczących się czytania ze zrozumieniem, po uczniów potrzebujących nieco większego wyzwania. Karty sprawdzą się także w pracy z grupą zróżnicowaną pod względem umiejętności.

Zestaw jest uniwersalny i elastyczny –  sprawdzi się:

  • na lekcjach w klasach 1–3,

  • w edukacji domowej,

  • podczas zajęć TUS,

  • na zajęciach rewalidacyjnych,

  • w pracy indywidualnej i grupowej.

Teksty można czytać dziecku na głos (idealne do ćwiczenia słuchania ze zrozumieniem), wspólnie czytać, lub zaproponować uczniowi samodzielną lekturę. Pytania pomagają rozwijać umiejętność analizowania treści, uczą formułowania wypowiedzi, a jednocześnie stwarzają przestrzeń do rozmowy o emocjach, świątecznych zwyczajach i rodzinnych tradycjach.

Zestaw składa się z 18 tekstów (6 tematów, każdy w trzech wersjach). To praktyczny, zimowy materiał, który wprowadza świąteczny klimat, wspiera rozwój kompetencji językowych i społecznych, oraz zachęca do budowania ciepłych, wartościowych rozmów w klasie i w domu.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 1-3)
Klasa/wiek 6-7 lat, Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 9
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności ponad 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Chmurka i gwiazdka

Witaj na mojej stronie!Znajdziesz tu materiały edukacyjne tworzone z pasją, wiedzą i doświadczeniem – dla nauczycieli, rodziców i wszystkich, którym bliska jest świadoma, wspierająca edukacja dzieci. Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego z 16-letnim stażem, a od ponad 10 lat pracuję w szkołach Montessori. Na co dzień tworzę materiały, które pomagają dzieciom uczyć się samodzielnie, w swoim tempie i z przyjemnością.To, co znajdziesz w moich materiałach, nie jest teorią z podręcznika – to efekt codziennej pracy z dziećmi, obserwacji ich potrzeb, trudności i sukcesów. Tworzę narzędzia, które naprawdę działają – zarówno w klasie Montessori, jak i w tradycyjnej edukacji czy edukacji domowej.Jako mama przedszkolaka doskonale rozumiem wyzwania rodziców, a dzięki studiom podyplomowym z zakresu terapii pedagogicznej wiem, jak wspierać także dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Każdy produkt w sklepie to efekt codziennej praktyki – powstał z realnych potrzeb dzieci, ich nauczycieli i rodziców. Łączę w nich estetykę, prostotę, skuteczność i możliwość samodzielnej pracy dziecka. Moje materiały świetnie sprawdzą się w edukacji Montessori, tradycyjnej oraz domowej – zwłaszcza w klasach 0–3.Dziękuję, że tu jesteś. Mam nadzieję, że moje materiały będą realnym wsparciem w Twojej codziennej pracy z dziećmi

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *