Trzej królowie – Gra planszowa

Materiał cyfrowy

Trzej królowie” to gra o ściganiu się z czasem. Nieuchronnie zbliża się czas ucieczki Marii, Józefa i Jezusa do Egiptu. Trzech królów lub jak niektórzy uważają mędrców musi zdążyć złożyć swoje dary zanim będzie za późno. W tej grze wszyscy gracze współpracują dla osiągnięcia wspólnego celu. Czy gracze zdążą i wszystko odbędzie się tak jak to opisano w Biblii? A może w grze czeka nas alternatywna historia?

Ilość graczy:

  • 1-3

Gra może służyć do nauki:

  • przeliczania w zakresie 6
  • radzenia sobie z porażką
  • współpracy graczy
  • nauki religii

Gra wymaga dodatkowo:

  • Pionki: 2 – mogą być nawet w tym samym kolorze.
  • Kostki: 1 zwykła (1-6 oczek)
  • Żetony/Karty: nie

Powiązane Święta kalendarzowe i wydarzenia:

  • Święto Trzech Króli (6 stycznia)

Zasady gry „Trzej Królowie”:

Gra przeznaczona jest dla 1-3 graczy. Jej celem jest pomoc trzem królom i zdążenie na narodziny Pana Jezusa. Jest na to 12 kolejek. Gracze grają w jednej drużynie i na początku ustawiają jeden pionek na polu z obrazem 3 królów oraz 1 pionek na bocznym pasku na cyfrze 0. Potem kolejno rzucają kostką i przesuwają pionek królów o tyle pól ile pokazała kostka. Na koniec każdej kolejki przesuwają też pionek na pasku bocznym o 1 pole wyżej. Po wejściu na pole z jaskinią gracze odpoczywają (przesuwa się tylko o 1 pole pionek na pasku bocznym). Po wejściu na pole z drogowskazem gracze mają dodatkowy ruch (bez przesuwania pionka na pasku bocznym). Gra kończy się gdy królowie dotrą do stajenki (wygraną) lub gdy na pasku bocznym nie ma już miejsca na przesunięcie pionka (przegraną, bo Jezus z rodzicami opuścił już Betlejem)

Kategorie ogólne Przedszkole
Klasa/wiek 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1
Przedmiot
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

basiowegry

Jestem nauczycielem wychowania przedszkolnego. Na co dzień pracuję w przedszkolu integracyjnym w Warszawie. Poza tym udostępniam za darmo materiały w ramach projektu edukacyjnego Basiowe Gry Planszowe. Ponadto jestem redaktorem naczelnym dwumiesięcznika CZAS DZIECIŃSTWA na łamach, którego prezentowane są praktyczne porady dla rodziców, wychowawców i terapeutów dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *