Zimowe kodowanki/dyktanda graficzne i gry w statki w ARKUSZU KALKULACYJNYM – formatowanie, zakresy komórek

Materiał cyfrowy

Trzy kodowanki w tematyce zimowej wraz z planszą do gry w statki, które wykonałam dla wygody w jednym arkuszu kalkulacyjnym. Adresy pojedynczych komórek oddzielałam średnikiem „;”, a zakres komórek dwukropkiem „:”, aby utrwalić składnię arkusza kalkulacyjnego. Zadanie inspirowane tematem z podręcznika „Kalejdoskop ucznia” dla klasy 3 wydawnictwa Nowa Era, ale można go wprowadzić i u starszych dzieci, aby obeznać je z interfejsem arkusza. 

Paczka zawiera 3 pliki:

  • mini instrukcję,
  • plik w formacie xlsx (Microsoft Excel)
  • plik w formacie ods (Libre Office Calc).

Pliki w arkuszu kalkulacyjnym zawierają 3 kodowanki, w różnym poziomie trudności oraz arkusz do gry statki. Szerokość i wysokość komórek jest ustawiona tak, aby tworzyły kwadraty, aby obrazki wyglądały na zgrabniejsze. Arkusze te są zablokowane, aby uczniowie nie poprzestawiali układu – możliwe jest formatowanie koloru komórek. W razie potrzeby można odblokować arkusze z zadaniami. W tym samym pliku znajdują się ukryte arkusze z rozwiązaniami. 

Ostatni arkusz to gra w statki. Jeżeli każde dziecko ma swoje stanowisko, polecam do gry podzielić je parami z sąsiadem i przyporządkować planszę po lewej do ucznia po lewej, a planszę po prawej do ucznia po prawej, co ułatwi dyktowanie pól między sobą. Między polami jest duże puste pole, aby dzieci mogły schować suwakiem swoją planszę i uniknąć podglądania ze strony przeciwnika.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 1-3)
Klasa/wiek Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Informatyka
Dokumenty .xlsx
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 10
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

FizInfNika

Uczę fizyki i informatyki w szkole podstawowej. Uwielbiam tworzyć kolorowe karty pracy, co roku po testach z uczniami je dopracowuję. Moim mini challengem jest notatka graficzna do każdego tematu z fizyki.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *