25 kroków do opowiadania

Polecam zadania doskonalące technikę pisania opowiadania

W ćwiczeniach znajdziecie między innymi: naukę tworzenia wstępu, rozwinięcia i zakończenia w opowiadaniu, sposoby na budowanie nastroju, wykorzystanie lektur obowiązkowych, warte zapamiętania motywy, sposoby wprowadzania: opisów: czasu, miejsca, przeżyć wewnętrznych, ćwiczenia z dialogiem, przydatne zwroty i wiele innych.
Zestaw wyróżniający się, ponieważ zawiera wyłącznie ćwiczenia redakcyjne. Dzięki niemu stworzycie ze swoimi uczniami przewodnik po formach pisemnych.
Można dać uczniom jako całość i sukcesywnie sprawdzać postępy, wprowadzać pojedyncze zadania lub pracować wspólnie na lekcjach. 
 
Nie tylko dla ósmoklasistów!
Pojedyncze zadania można wprowadzać w klasach młodszych!
W zestawie: 
– materiały w wersji PDF, 
– materiały w wersji do edycji, 
– odpowiedzi i wskazówki dla nauczyciela
Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .pdf
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 15
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności ponad 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Na realizację całego materiału należy przeznaczyć dwa bloki po dwie godziny lekcyjne.

Pani_MaiUgosia_jezyk_polskii

Jestem nauczycielem języka polskiego z ponad ośmioletnim stażem. Pracuję w szkole podstawowej i w liceum - głównie ze starszymi klasami.Po "godzinach" zajmuje się tworzeniem materiałów i przygotowywaniem uczniów prywatnych do E8 i matur. Szukam inspiracji w życiu codziennym i przenoszę je na swoje lekcje i do swoich materiałów. Dążę do tego, aby uczniowie potrafili prowadzić literacki dialog - szukali tropów, odniesień i wiedzieli, dlaczego coś lub ktoś pojawia się w dziele i jakie niesie za sobą przesłanie.Moje materiały są autorskie, tworzę je, wzorując się na schematach zadań z E8 i matury z języka polskiego. W tworzeniu 0brazów najczęściej pomaga mi sztuczna inteligencja 😉 Zachęcam do odwiedzania mojego sklepu i znajdowania w nim nie tylko materiałów, ale i inspiracji 😉Cieszę się, że tu jesteś! Miło Cię gościć!

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *