25 zadań z ikonografii – ćwiczenie do E8

Polecam zadań 25 zadań z ikonografią. Pytanie „Wskaż dwa elementy graficzne, które nawiązują do treści lektury…” jest jednym z najczęściej pojawiających się na egzaminie. Do tego jednym z wielu, które sprawiają naszym uczniom trudności.

Przy pomocy niezastąpionej AI wygenerowałam 25 grafik nawiązujących do wszystkich lektur obowiązkowych. Do każdej grafiki pytania zgodne ze schematem egzaminacyjnym.

Polecam do intensywnych powtórek, a także jako urozmaicenie lekcji poświęconych omawianiu lektur!

Zestaw wyróżniają naprawdę interesujące grafiki, o żywych, nasyconych kolorach, łączące estetykę wykonania (w końcu to AI) 😉 z hasłami z lektur!

W zestawie:

– zadania dla ucznia,

– plik WORD do samodzielnej edycji,

– odpowiedzi.

POLECAM!

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .jpg
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 15
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności ponad 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Pani_MaiUgosia_jezyk_polskii

Jestem nauczycielem języka polskiego z ponad ośmioletnim stażem. Pracuję w szkole podstawowej i w liceum - głównie ze starszymi klasami.Po "godzinach" zajmuje się tworzeniem materiałów i przygotowywaniem uczniów prywatnych do E8 i matur. Szukam inspiracji w życiu codziennym i przenoszę je na swoje lekcje i do swoich materiałów. Dążę do tego, aby uczniowie potrafili prowadzić literacki dialog - szukali tropów, odniesień i wiedzieli, dlaczego coś lub ktoś pojawia się w dziele i jakie niesie za sobą przesłanie.Moje materiały są autorskie, tworzę je, wzorując się na schematach zadań z E8 i matury z języka polskiego. W tworzeniu 0brazów najczęściej pomaga mi sztuczna inteligencja 😉 Zachęcam do odwiedzania mojego sklepu i znajdowania w nim nie tylko materiałów, ale i inspiracji 😉Cieszę się, że tu jesteś! Miło Cię gościć!

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *