30 zadań do matury

Oto zestaw 30 zadań ikonografia + treść lektury. Zestaw w całości opracowany na podstawie matur oraz informatorów CKE (nie na zasadzie kopiuj – wklej). Zadania inne niż w zestawie 99 zadań! Zestaw zawiera odpowiedzi i podpowiedzi dla Was – w jaki sposób sprawdzać i na co zwracać uwagę.
Pomoże jednocześnie utrwalić treść lektur, powtórzyć schemat rozwiązywania zadań maturalnych, przypomnieć najważniejsze motywy i konteksty. W każdym zadaniu tekst lektury lub ilustracja nawiązująca do tekstu literackiego!
Wyróżniający się spośród innych na rynku, bo nie jest propozycją gotowców ani zestawieniem treści i motywów z lektur. Omawiając rozwiązania z uczniami, można jednocześnie pogłębiać każde zagadnienie, dzięki czemu w krótkim czasie przypomnicie uczniom najważniejsze treści.
Można dać jako całość i sukcesywnie sprawdzać, można wybierać zadania pod konkretną lekturę, stosować jako urozmaicenie lub domknięcie lekcji. Polecam do wspólnych powtórek i samodzielnej nauki przed egzaminem. Nie tylko dla maturzystów!
Można pracować z uczniami już od 1 klasy.
Każde zadanie zostało stworzone przeze mnie (ikonografie przez AI) zgodnie z wytycznymi. Zadania sprawdzone w praktyce przez moich Uczniów!
Znajdziecie miedzy innymi zadania do takich pozycji, jak: Legenda o św. Aleksym, Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią, Odprawa posłów greckich, Kordian, Konrad Wallenrod, Dziady cz. III, Lalka, Wesele, Przedwiośnie, Tango…
Zestaw składa się z
– zadań dla uczniów (wersja PDF i WORD – do edycji)
– odpowiedzi dla nauczyciela.

 

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .pdf
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 20
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Na rozwiązanie całego zestawu potrzeba dwa bloki lekcyjne po 90 minut.

Pani_MaiUgosia_jezyk_polskii

Jestem nauczycielem języka polskiego z ponad ośmioletnim stażem. Pracuję w szkole podstawowej i w liceum - głównie ze starszymi klasami.Po "godzinach" zajmuje się tworzeniem materiałów i przygotowywaniem uczniów prywatnych do E8 i matur. Szukam inspiracji w życiu codziennym i przenoszę je na swoje lekcje i do swoich materiałów. Dążę do tego, aby uczniowie potrafili prowadzić literacki dialog - szukali tropów, odniesień i wiedzieli, dlaczego coś lub ktoś pojawia się w dziele i jakie niesie za sobą przesłanie.Moje materiały są autorskie, tworzę je, wzorując się na schematach zadań z E8 i matury z języka polskiego. W tworzeniu 0brazów najczęściej pomaga mi sztuczna inteligencja 😉 Zachęcam do odwiedzania mojego sklepu i znajdowania w nim nie tylko materiałów, ale i inspiracji 😉Cieszę się, że tu jesteś! Miło Cię gościć!

Recenzje

 • 30 zadań do matury

  Materiały bardzo pomocne w doskonaleniu wiedzy związanej do przygotowania matury z języka polskiego, wszystko przejrzyste i i doskonale doprowadzone do pogłębiania nauki w/w przedmiotu.

  Dla 1 z 3 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *