Agencja Detektywistyczna: tajemnicza wskazówka. Nierówności kwadratowe. Rozwiązywanie nierówności kwadratowych. Szkoła ponadpodstawowa.

Materiał cyfrowy

Matematyczne wyzwanie z nierówności kwadratowych, które możesz wykorzystać przy dziale: funkcja kwadratowa.

Rozwiązania są bardzo podobne do siebie (celowo), więc nawet najmniejszy błąd może spowodować, że zagadka zostanie błędnie rozwiązana. Cała zagadka nawiązuje do liczby Pi, której cyfry pojawiają się w rozwiązaniach. 😊

Jesteś detektywem i otrzymujesz wezwanie do kolejnej tajemniczej sprawy. Otrzymujesz wskazówki od tajemniczego informatora, które są zaszyfrowane, aby nie dostały się w niepowołane ręce.

Matematyczny geniusz, skazany za wielkie oszustwa finansowe, zniknął z celi strzeżonego więzienia w niewyjaśnionych okolicznościach, jakby chciał zagrać z nami w jakąś grę. Zostawił po sobie kartki zakodowane w nierównościach kwadratowych. Tylko ten, kto rozwiąże te zagadki, odkryje trzy kluczowe elementy: kto mu pomógł, kiedy dokładnie doszło do ucieczki i gdzie się ukrył. Strażnicy nie byli w stanie złamać jego matematycznego szyfru. Czy pomożesz rozwiązać tę sprawę?

Uczniowie muszą rozwiązać 9  nierówności kwadratowych, które na etapie rozwiązywania równania mają deltę >0, <0 lub =0, nierówności mają różne rozwiązania (1 rozwiązanie, brak rozwiązań, przedziały, liczby rzeczywiste), aby odszyfrować wskazówkę i móc przedstawić raport ze śledztwa.

Plik jest edytowalny, więc możesz zmienić zadania na własne.

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 3
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu projektowym, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. 

Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”, IX Międzynarodowa konferencja „Innowacyjne rozwiązania w edukacji” organizowana przez EduMagic (Rumunia), Międzynarodowa konferencja dot. dydaktyki matematyki CME’24.

Jestem trenerką w NODN Progresfera oraz trenerką metody „Myślącej klasy” (BTC) w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Brałam udział w Szkole Prototypowania „STEAM” – 5-dniowe warsztaty tworzenia pomocy naukowych skoncentrowane na rozwijaniu kompetencji XXI wieku, w tym m.in. kreatywności i współpracy organizowane w ramach programu „Nauka dla Ciebie” Centrum Nauki Kopernik.

Więcej na moim blogu: inspire-math.com.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *