Przystawanie trójkątów. Projektant mebli. Trójkąty przystające. Praktyczne zastosowanie matematyki.

Materiał cyfrowy

Projektant mebli. Trójkąty przystające. Praktyczne zastosowanie matematyki. 

Trójkątne półki produkowane są w różnych rozmiarach. W wyniku nieporozumienia w magazynie wszystkie półki zostały pomieszane przed etykietowaniem i teraz nikt nie jest w stanie ich poprawnie oznaczyć.

Każdy pracownik produkuje kilka różnych rozmiarów w zależności od dostępnych długości desek i opisuje je na swój sposób (czasem podaje długości, czasem kąty, a czasem jedno i drugie). Otrzymałeś/aś szkice pomieszanych trójkątnych półek z magazynu.

Pomóż rozwiązać problem pomieszanych półek i dopasuj odpowiednie etykiety.

Podziel 18 półek na 6 grup. Każda grupa to inny model półki. Sprawdź, które trójkąty są przystające, stosując twierdzenia o cechach przystawania trójkątów (BBB, BKB, KBK, *cecha przystawania trójkątów prostokątnych – opcjonalnie).

Produkt zawiera (pliki do pobrania):

– Edytowalna wersja w PowerPoint™.

– Wersja do druku w PDF + klucz odpowiedzi.

Może Cię również zainteresować:

Kategorie ogólne Szkoła ponadpodstawowa
Klasa/wiek Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Inspire Math Matematyka

Jestem nauczycielką matematyki, która mnie fascynuje i jest moją pasją. Prowadzę lekcje logiki i projekty matematyczne. Co roku biorę udział w kilku konferencjach australijskich i amerykańskich, z których czerpię mnóstwo inspiracji na kreatywne metody nauczania.

Tworzę matematyczne materiały edukacyjne dla nauczycieli z całego świata (USA, Australia, Włochy, Indie, Polska). Głównie skupiam się na amerykańskim stylu nauczania, czyli na grywalizacji, nauczaniu opartym na projektach, zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, nauczaniu przez odkrywanie oraz na połączeniu matematyki ze sztuką.

Prowadzę grupę dla nauczycieli i bloga matematycznego na Facebooku i Instagramie - Inspire Math Matematyka, na którym znajdziecie wiele pomysłów na „inne” lekcje matematyki, nauczanie projektowe skupiające się na kompetencjach przyszłości i matematykę po angielsku.

Jestem ambasadorką portalu Zlotynauczyciel.pl i członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Prowadzę warsztaty i webinary dla nauczycieli oraz występuję jako prelegentka na różnych konferencjach, m. in. Krajowe i Regionalne Konferencje SNM, Konferencja EMPATYCZNA EDUKACJA, Ogólnopolska Konferencja „Grywalizacja w edukacji”.

Zajęłam II miejsce w konkursie Edukacja Jutra 2023 Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju na najlepszy scenariusz zajęć popularyzujący wiedzę z zakresu przedsiębiorczości.

Więcej na moim blogu: https://inspiremathmatematyka.blogspot.com/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *