Baśniowy (Zimowy) Escape Room

Materiał cyfrowy

Zestaw (16 stron) zagadek i łamigłówek w klimacie baśni H. Ch. Andersena, do realizacji w dowolnej sali. Nawiązania do takich baśni jak: Zakochany bałwan, Brzydkie Kaczątko, Królowa Śniegu
Escape Room dla minimum 7-latków (testowany na 7-12-latkach), przewidywany na około pół godziny gry (wszystko zależy od wieku uczestników oraz wyboru i ukrycia zagadek przez prowadzącego).

Są tu takie elementy jak puzzle, kodowanka z dekoderem (do wycięcia i złączenia, np guzikiem), zadanie z zegarami ze wskazówkami, arkusze z zagadką o bałwanku do odczytania pod światło oraz rymowane podpowiedzi. Załączony został regulamin Escape Roomu oraz rozpiska oryginalnej rozgrywki i kolejności zagadek.

Do pełnej realizacji potrzebne są dwie sztuki pojemników lub skrzynek, każda do zamknięcia na kłódkę z kluczykiem (polecam oznaczyć jeden zestaw na żółto, drugi na niebiesko). W grze występuje labirynt z ukrytym kluczem – można go zastąpić czymś innym, pominąć, albo wykonać z kartonu i zakryć plexi z antyramy, po której uczestnicy mogą prowadzić magnesem kluczyk.
Dodatkowo są tu też proste przepisy na sztuczny śnieg.

Kategorie ogólne Zajęcia kreatywne
Klasa/wiek Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7
Przedmiot Język polski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne .png
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *