Bohaterowie „Opowieści z Narnii” – karty pracy do charakterystyki, praca w grupach

Materiał cyfrowy

Materiał zawiera cztery karty pracy dotyczące głównych bohaterów „Opowieści z Narnii”: Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji. Sprawdzają się podczas pracy w grupie i stanowią dobry materiał do charakterystyki postaci. Karty są zbudowane dość analogicznie. Prosta forma, żadnych zbędnych elementów graficznych drenujących drukarkę. 🙂

KARTA PIOTRA zawiera pytania dotyczące wieku, relacji z rodzeństwem, reakcji na aresztowanie Tumnusa, jego udziału w bitwie, przyszłości w Narnii oraz jaki był jako dorosły człowiek. Część pytań ma wskazane rozdziały, w których należy szukać odpowiedzi. Ostatnie zadanie zawiera cytaty dotyczące bohatera, które należy zinterpretować i wywnioskować, o jakiej cesze chrakteru świadczą. 

KARTA ZUZANNY zawiera pytania dotyczące wieku, relacji z rodzeństwem, zachowania w trudnych sytuacjach oraz jaka była jako dorosła osoba. Część pytań ma wskazane rozdziały, w których należy szukać odpowiedzi. Ostatnie zadanie zawiera cytaty dotyczące bohaterki, które należy zinterpretować i wywnioskować, o jakiej cesze chrakteru świadczą. 

KARTA EDMUNDA zawiera pytania dotyczące wieku, relacji z rodzeństwem, różnych sytuacji z Białą Czarownicą, jego udziału w bitwie oraz jaki był jako dorosły człowiek. Część pytań ma wskazane rozdziały, w których należy szukać odpowiedzi. Ostatnie zadanie zawiera cytaty dotyczące bohatera, które należy zinterpretować i wywnioskować, o jakiej cesze chrakteru świadczą. 

KARTA ŁUCJI zawiera pytania dotyczące wiku, relacji z rodzeństwem, relacji z Tumnusem oraz jaka była jako dorosła osoba. Część pytań ma wskazane rozdziały, w których należy szukać odpowiedzi. Ostatnie zadanie zawiera cytaty dotyczące bohatera, które należy zinterpretować i wywnioskować, o jakiej cesze chrakteru świadczą. 

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6
Przedmiot Język polski
Dokumenty .docx
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 4
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności do 45 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

multipolski

Jestem polonistką z dziesięcioletnim stażem pracy w szkole.

Spędziłam mnóstwo czasu na przygotowaniu materiałów dla moich uczniów w czasie pracy zdalnej - może komuś się coś przyda.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *