Brainy 6, unit 6, materiału zupełniające podręcznik no prep- nowa edycja!, Past Simple A1, tłumaczenie fragmentów zdań,duża dawka PastSimple!!!, powtórki do E8

Materiał cyfrowy

Brainy 6 rozdział 6 to ten moment, kiedy nauka języka angielskiego zaczyna wyraźnie przyspieszać. W ramach jednego rozdziału pojawiają się różne zagadnienia gramatyczne. W tym rozdziale uczniowie ćwiczą czas Past Simple, wracają również do konstrukcji „be going to”. Dodatkowo kilka kartek dalej w podręczniku już czeka na nich czas Present Perfect.

Materiał, który stworzyłam zawiera prezentację, w której zawarłam ćwiczenia utrwalające przerabiane zagadnienia- zarówno z rozdziału 6., jaki wcześniejszych. Duży nacisk stawiam na rozwijanie umiejętności mówienia z użyciem czasu Past Simple. Uczniowie będą mieli okazję m.in:

– opowiedzieć, co im się przytrafiło i jakie były tego konsekwencje (w oparciu o obrazki),

-odpowiedzieć pełnym zdaniem na prawie 30 pytań w czasie Past Simple, do których dołączyłam sugerowane odpowiedzi, tak aby uczniowie nie stresowali się wymyślaniem odpowiedzi (fiszki można wydrukować np. w formacie 9 na jednej stronie lub wyświetlić);

– wykonać zadania typu „tłumaczenie fragmentów zdań” z użyciem Past Simple i słownictwa z działu;

Polecam zwłaszcza nauczycielom prowadzącym korepetycje lub zajęcia rozwijające na poziomie klasy 6.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 6
Przedmiot Angielski
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 101 lub więcej
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Nie
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności ponad 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

TheRedBus

Jestem nauczycielem z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem. Pracuję w liceum ogólnokształcącym, ale szkoła podstawowa też nie jest mi obca. Jestem egzaminatorem OKE zarówno maturalnym, jak i na egzaminie ósmoklasisty. Lata doświadczenia w nauczaniu oraz sprawdzaniu prac egzaminacyjnych sprawiają, że wiem jakie zagadnienia są naprawdę ważne w dłuższej perspektywie. Mam dwóch synów i głównie z myślą o nich tworzę moje materiały.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *