Cechy czworokątów – bingo online

Materiał cyfrowy

Materiał do zabawy online, najlepiej będzie wyświetlał się na telefonach. Przyda się na początek lub koniec lekcji, na szybką powtórkę z cech czworokątów.
Nauczyciel potrzebuje: plansz z nazwami lub rysunkami czworokątów (romb, równoległobok, trapez równoramienny, trapez prostokątny, kwadrat, prostokąt, deltoid itd.) – może też podawać nazwy ustnie.
Uczeń potrzebuje: telefonu (tabletu, laptopa) z dostępem do internetu.
Opis: nauczyciel podaje nazwę czworokąta lub pokazuje planszę, uczeń przeciąga gwiazdkę z dołu na jedną z cech tego czworokąta. Kto pierwszy ułoży 3 gwiazdki w rzędzie pionowym, poziomym lub na ukos, krzyczy bingo i wygrywa 🙂

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Matematyka
Dokumenty
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , ,
Instrukcja

Agnieszka Najman

Uczę obecnie matematyki i informatyki w Prywatnej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej w Wasilkowie, jestem w trakcie studiów z fizyki i edukacji dla bezpieczeństwa. Tworzę materiały z myślą o swoich uczniach (mam małe klasy - do 15 osób). "Kręcą" mnie możliwości, które daje nauka online.
Lubię łączyć naukę z innymi moimi pasjami: czytaniem i historią, ze zwiedzaniem; raczkuję w geocachingu, wyszywam haftem krzyżykowym i matematycznym, mam dwie kotki.

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *