Co to jest skala? + Skala na mapie. + Kartkówka ze skali -2 grupy, wersja do edycji.

Materiał cyfrowy

Skala dla czwartoklasistów jest bardzo trudna. Co roku mierzę się z wyzwaniem w jaki sposób przeprowadzić lekcję, aby uczniowie polubili skalę, a w efekcie zrozumieli.
Należy najpierw zrealizować temat na matematyce, a dopiero później na geografii.
Opracowałam dwie karty pracy, które mogą z powodzeniem być wykorzystywane w klasie 4, a także ze starszymi uczniami, u których pojawiają się trudności w rozumieniu i zamianie skali: liczbowej, mianowanej i podziałce liniowej.
Pierwsza karta pracy zawiera rysunki, które uczniowie maja przerysować do zeszytu w odpowiedniej skali oraz zadania tekstowe.
Na drugiej karcie uczniowie ćwiczą umiejętność zamiany skali liczbowej, mianowanej i podziałki liniowej. 6 przykładów zamiany skali liczbowej na dwie pozostałe, 8 zadań zamiany skali mianowanej na pozostałe, 8 zadań zamiany podziałki liniowej na pozostałe. Ostatnie zadanie to „sprawdź sam siebie” do samooceny ucznia.
Załączam też 2 grupy kartkówki ze skali.\, w wersji do edycji.
Film: https://www.youtube.com/watch?v=9kcpottt6qw

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Matmistrz

MATMISTRZ -Beata Zgoła
Nauczanie matematyki jest moją pasją. Do rozwoju motywuje mnie zaangażowanie dzieci, zaciekawienie, lubię widzieć ich zaskoczenie i radość z osiągniętego celu. Staram się odczarować królową nauk, sprawić, by była przyjazna, interesująca i wkręcająca. Wspólnie z uczniami szukamy jej w różnych dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem rozwijają się, ale też pokonują swoje ograniczenia.
Bliska mi pedagogika Montessorii-uczenie przez działanie. Dzieci zdobywają wiedzę, kompetencje, umiejętności i doświadczenie poprzez własną spontaniczną aktywność; nauczyciele nie narzucają dzieciom działań, ale współpracują w procesie edukacyjnym. Uważam, że bardzo ważne jest stwarzanie przestrzeni do zdobywania przez uczniów kompetencji, które są ważne przez całe życie człowieka: umiejętność uczenia się, kreatywność, przetwarzanie i interpretowanie informacji, krytyczne myślenie, przedsiębiorczość.
Na moim blogu https://matmistrz.blogspot.com/ opisuję sprawdzone sposoby na uczenie się i nauczanie matematyki. Rodzice i uczniowie znajdą na MATMISTRZU tłumaczenie trudnych zagadnień matematycznych, a nauczyciele pomysły na uatrakcyjnienie swoich lekcji.
Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na Mistrzostwach Świata w Speed Stacking.
Tworzę materiały dla uczniów i nauczycieli w Polsce i Włoszech.
FB Matmistrz BZ
https://www.facebook.com/Matmistrz.BZ

Recenzje

 • Skala

  Bardzo fajne, przydatne materiały. Dziękuję

  Dla 18 z 38 osób ta recenzja była pomocna.

  Pomóż innym użytkownikom znaleźć najbardziej pomocne recenzje

  Czy ta Recenzja jest pomocna? TAK NIE

 • Napisz recenzję

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *