Co to jest skala? + Skala na mapie. + Kartkówka ze skali -2 grupy, wersja do edycji.

Skala dla czwartoklasistów jest bardzo trudna. Co roku mierzę się z wyzwaniem w jaki sposób przeprowadzić lekcję, aby uczniowie polubili skalę, a w efekcie zrozumieli.
Należy najpierw zrealizować temat na matematyce, a dopiero później na geografii.
Opracowałam dwie karty pracy, które mogą z powodzeniem być wykorzystywane w klasie 4, a także ze starszymi uczniami, u których pojawiają się trudności w rozumieniu i zamianie skali: liczbowej, mianowanej i podziałce liniowej.
Pierwsza karta pracy zawiera rysunki, które uczniowie maja przerysować do zeszytu w odpowiedniej skali oraz zadania tekstowe.
Na drugiej karcie uczniowie ćwiczą umiejętność zamiany skali liczbowej, mianowanej i podziałki liniowej. 6 przykładów zamiany skali liczbowej na dwie pozostałe, 8 zadań zamiany skali mianowanej na pozostałe, 8 zadań zamiany podziałki liniowej na pozostałe. Ostatnie zadanie to „sprawdź sam siebie” do samooceny ucznia.
Załączam też 2 grupy kartkówki ze skali.\, w wersji do edycji.
Film: https://www.youtube.com/watch?v=9kcpottt6qw

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 4, Klasa 5
Przedmiot Matematyka
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , ,
Instrukcja

Matmistrz

Metody nauczania, które stosuję w pracy, zachęcają młodych ludzi do rozwijania swoich zdolności i przynoszą efekty w postaci wysokich wyników na egzaminie ósmoklasisty. Jednak najbardziej jestem dumna z tego, że sprawiam, iż matematyka staje się przyjazna dzieciom, że wspólnie szukamy jej we wszystkich dziedzinach życia, odkrywamy jej znaczenie i piękno. Uczniowie pod moim kierunkiem nie tylko rozwijają się, ale pokonują swoje ograniczenia, czasem sięgają nawet po najwyższe nagrody- medale na mistrzostwach świata w Speed Stacking.
Prowadzę bloga https://matmistrz.blogspot.com, na którym umieszczam opracowane przeze mnie materiały. Być może staną się one inspiracją dla nauczycieli-młodych oraz tych z doświadczeniem, ale nadal poszukujących nowych pomysłów na uatrakcyjnienie zajęć.

Mam także doskonale opracowane materiały z innych przedmiotów, które z powodzeniem mogą być wykorzystane na lekcjach.

Musisz się zalogować i musiałes pobrać ten plik, aby wysłać recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.