Cyfry bez pisma lustrzanego – trening

Materiał cyfrowy

Cyfry bez pisma lustrzanego:

*Do około 7 roku życia pismu lustrzane to zjawisko zupełnie naturalne, natomiast w wieku szkolnym lustrzane pismo może świadczyć o zagrożeniu specyficznymi problemach w nauce, problemach z lateryzacją lub innymi zaburzeniami.

*Pismo lustrzane często jest też powodem do obniżania oceny z matematyki przez nauczycieli, powodując frustrację i obniżoną samoocenę u dzieci.

*W niniejszym materiale stosuję metody efektywnej nauki zgodne z najnowszymi badaniami nad funkcjonowaniem mózgu oraz sposobach uczenia się, jak również wykorzystuję elementy terapii dysleksji metodą Raymonda Davisa, autora książki pt.: “Dar dysleksji”.

*Materiał może być wykorzystany zarówno na etapie wczesnej edukacji jak i ze starszymi dziećmi z problemami pisma lustrzanego w celu eliminacji źródła problemu.

* Materiał zawiera demonstrację każdej cyfry w nowoczesny sposób oraz kilka ćwiczeń, jak i wklejki ułatwiające zapamiętanie sposobu zapisu cyferek.

* Materiał nie służy do nauki liczenia.

Kategorie ogólne Myślenie wizualne
Klasa/wiek 5-6 lat, 6-7 lat, Klasa 1, Klasa 2, Klasa 3, Klasa 4, Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8
Przedmiot Terapia dysleksji
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

Pomagajki

Jestem mamą 3 dziewczynek: 2 są w wieku szkolnym, 1 w przedszkolu. 2 moje córki borykają się ze specyficznymi problemami w nauce. Wiem, co to znaczy, że dziecko nie chce odrabiać prac domowych, uczyć się. Borykamy się z trudnościami z koncentracją, pamięcią czytaniem oraz liczeniem.
Moją pasją stało się tworzenie kreatywnych i angażujących materiałów edukacyjnych, które uczą dzieci w formie gier i zabaw.
Uwielbiam tworzyć materiały, które pomogą dzieciom ćwiczyć koncentrację, wyobraźnię oraz zdobywać wiedzę w przyjemny i efektywny sposób.
Zapraszam do obejrzenia moich materiałów oraz polubienia strony na FBhttps://www.facebook.com/twojepomagajki/

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *