Cywilizacja starożytnego Rzymu – komplet notatek i kart pracy

Materiał cyfrowy

Zestaw notatek w formie pytań i odpowiedzi do zagadnień związanych z kulturą i historią starożytnego Rzymu przygotowany dla klasy 5 według podstawy programowej nauczania historii w szkole podstawowej (Podstawa programowa – Historia – Szkoła podstawowa IV-VIII) oraz komplet kart pracy zawierających luki w treści wymagające uzupełnienia ustnego lub pisemnego.

Notatki i karty obejmują następujące dziedziny: 1. Powstanie i ustrój starożytnego Rzymu; 2. Rzym jako imperium i cesarstwo; 3. Rzym nazywany Wiecznym Miastem; 4. Osiągnięcia Rzymian; 5. Narodziny chrześcijaństwa w Imperium Rzymskim.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5
Przedmiot Historia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 10
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica Wiadomości mieszczą się na 1 stronie A4, co dobrze wpływa na motywację do uczenia się. Karta pracy zbudowana jest analogicznie do notatki, a ustne lub pisemne wypełnienie luk w tekście daje satysfakcję, pozwala na utrwalenie wiadomości oraz intensywnie ćwiczy pamięć wzrokową. Przed wydrukowaniem proszę w ustawieniach drukowania wybrać opcję „dopasuj do strony”.
Średni czas aktywności 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Opanowanie jednego zagadnienia zajmuje dziecku przeciętnie 20 min. Zestaw obejmuje notatki i karty pracy dotyczące 5 zagadnień.

skutecznik historyczny

Mam doktorat humanistyczny i pracuję naukowo, a prywatnie jestem matką, która stara się możliwie najskuteczniej pomóc córce w wypełnianiu obowiązków szkolnych. Zbieram więc doświadczenia w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej, starając się uczynić wiedzę z historii najbardziej przyswajalną dla mojego dziecka. W ubiegłym roku szkolnym, tak jak w poprzednich latach, uczyło się z przygotowanych przeze mnie notatek. Nie było oceny niższej niż celujący 🙂

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *