Cywilizacja starożytnej Grecji – komplet notatek i kart pracy

Materiał cyfrowy

Zestaw notatek w formie pytań i odpowiedzi do zagadnień związanych z kulturą i historią starożytnej Grecji przygotowany dla klasy 5 według podstawy programowej nauczania historii w szkole podstawowej (Podstawa programowa – Historia – Szkoła podstawowa IV-VIII) oraz komplet kart pracy zawierających luki w treści wymagające uzupełnienia ustnego lub pisemnego.

Notatki i karty obejmują następujące dziedziny: 1. Ateny – miejsce narodzin demokracji; 2. Starożytna Sparta i wojny Greków z Persami; 3. Wierzenia starożytnych Greków; 4. Starożytna Grecja – miejsce narodzin kultury i sztuki europejskiej; 5. Podboje Aleksandra Macedońskiego; 6. Spis siedmiu cudów świata i kalendarium najważniejszych wydarzeń.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5
Przedmiot Historia
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową 11
Czy materiał zawiera odpowiedzi? Tak
Przeznaczenie materiału dla nauczyciela, dla rodzica, dla ucznia (praca samodzielne)
Dodatkowe notatki dla rodzica Poszczególne tematy mieszczą się na pojedynczych stronach A4 (wyjątkowo: do 1,5 strony), co dobrze wpływa na motywację do uczenia się, gdyż zakres (przynajmniej ten wizualny) nastraja dziecko optymistycznie.
Średni czas aktywności ponad 120 min
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności Opanowanie pojedynczej notatki zajmuje dziecku do 20 min. pracy. Pakiet zawiera pięć notatek. Przed wydrukowaniem materiałów proszę w ustawieniach drukowania wybrać opcję „dopasuj do strony”.

skutecznik historyczny

Mam doktorat humanistyczny i pracuję naukowo, a prywatnie jestem matką, która stara się możliwie najskuteczniej pomóc córce w wypełnianiu obowiązków szkolnych. Zbieram więc doświadczenia w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej, starając się uczynić wiedzę z historii najbardziej przyswajalną dla mojego dziecka. W ubiegłym roku szkolnym, tak jak w poprzednich latach, uczyło się z przygotowanych przeze mnie notatek. Nie było oceny niższej niż celujący 🙂

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *