Der kleine Geist – historyjka w języku niemieckim – ćwiczenie czasu przeszłego prostego Präteritum – QR-kody, słownictwo

Materiał cyfrowy

Krótka historia małego duszka, który chciał być miły dla innych. Materiał polecany jest nie tylko z okazji święta dyni, ale także do przećwiczenia użycia struktur czasu przeszłego prostego. W zestawie znajdą Państwo: kartę pracy – uzupełnij czasownik w czasie przeszłym, podkreśl czasowniki (czerwony), rzeczowniki (niebieski), przymiotniki (zielony); domino, fiszki, historyjkę, grę memo, pytania do tekstu – można polecić uczniom samodzielne zapisanie w zeszycie lub na tablicy pytań do tekstu.

Polecam ten zestaw dla wszystkich – na lekcje tematyczne, lekcje gramatyczne, zastępstwa, zajęcia rozwijające, zajęcia wyrównawcze, zajęcia dodatkowe, a także jako innowacja – czytanie i analizowanie tekstów w języku niemieckim.

Historię tę można wydrukować, ale także wyświetlać na tablicy multimedialnej. Uczniowie mogą sami przygotować własne fiszki ze słówkami, które uznają za ważne (po przeczytaniu tekstu) lub nauczyciel może wykorzystać słownictwo z zestawu i wyświetlić uczniom na tablicy zanim uczniowie przeczytają tekst bajki. Można także zachęcić uczniów do samodzielnego zilustrowania tej historii.

Kategorie ogólne Szkoła podstawowa (klasy 4-8)
Klasa/wiek Klasa 5, Klasa 6, Klasa 7, Klasa 8, Szkoła ponadpodstawowa
Przedmiot Język obcy
Dokumenty .pdf
Pliki graficzne
Pliki wideo
Pliki audio
Download Tag , , , , , , , , , , , , , ,
Instrukcja
Liczba stron wraz z stroną tytułową
Czy materiał zawiera odpowiedzi?
Przeznaczenie materiału
Dodatkowe notatki dla rodzica
Średni czas aktywności
Informacje dodatkowe dotyczące czasu aktywności

wklejki-z-j-niemieckiego

Napisz recenzję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *